Сезон соняшника стартував: названо нові ціни

Сезон соняшника стартував: названо нові ціни - INFBusiness

Перші обкоси соняшника стартували у південних регіонах України. Ринок поступово переходить на торгівлю новим врожаєм, на який є як попит, так і гідні ціни.

Про це заявили експерти аналітичного центру кооперативу «ПУСК», створеного у рамках Всеукраїнської Аграрної Ради.

«Новим врожаєм соняшнику вже торгують на базисах FOB та CIF, зокрема, нещодавно Італія закупила партію української олійної в тисячу тонн за ціною $465 за тонну. Переробники вже озвучують ціни на рівні $370 за тонну без ПДВ, можна очікувати, що закупівельні ціни у серпні-вересні будуть триматися в діапазоні 14500-15000 грн/т», — повідомила пресслужба ВАР.

Також зазначається, що найближчим часом в Україні прогнозуються високі температури повітря і відсутність опадів, що буде сприяти проведенню збиральної кампанії, отже пропозиція соняшнику буде зростати.

«Відповідно, якщо значних опадів не буде, то в середині вересня можна очікувати традиційне зниження цін на 1000-1500 грн/т – цінники опустяться до 12-13 тис. грн/т під тиском збирання врожаю. Але в листопаді-грудні діапазон зросте до 17-18 тис. грн/т. Сезонна модель в цілому показує тренд до зростання цін», — прогнозують експерти.

Також вони додали, що вказаний рівень закупівельних цін на український соняшник буде підтримувати глобальне зростання цін на рослинні олії на світовому ринку.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *