Оптимальні строки для сівби озимих закінчилися

Оптимальні строки для сівби озимих закінчилися - INFBusiness

Оптимальні строки для сівби озимих зернових культур у більшості областей України закінчилися за багаторічними кліматичними показниками.

Про це йдеться в огляді Гідрометцентру України за третю декаду вересня, повідомляє ІА «АПК-Інформ».

Як зазначається, за оцінками поточних метеорологічних умов, період без ефективних опадів у більшості областей України наразі налічує від 40 до 55 днів. Внаслідок абсолютно сухої погоди в третій декаді вересня та надзвичайно високого температурного фону в більшості областей тривала та поглиблювалася ґрунтова посуха, спостерігалися суховійні явища, накопичення вологи не відбувалося зовсім.

«Умови для початкового розвитку озимини на вже засіяних площах складалися критичні. За спостереженнями агрометеорологів, у більшості випадків через відсутність вологи зерно озимої пшениці не проростає майже місяць», — додали фахівці.

Сприятливі умови складалися лише у Львівській та Волинській областях, де в третій декаді вересня пройшли ефективні дощі, які покращили зволоження верхнього та нижніх шарів ґрунту, що сприяє проростанню зерна та появі дружних сходів.

«Жовтневі посіви через нестачу тепла для нормального фазового розвитку (досягнення фази розвитку «кущіння») попадають до зони ризику на час перезимівлі. Лише за умов достатнього зволоження ґрунту та теплої погоди в другій половині осені пізно засіяні посіви озимих культур зможуть нормально розвинутись перед входженням у зиму», — підкреслюється в огляді.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *