Морква й цибуля подешевшали удвічі, картопля — зросла в ціні

Морква й цибуля подешевшали удвічі, картопля — зросла в ціні - INFBusiness

Тенденція до зростання цін на овочі борщового набору цьогоріч розпочалась раніше, ніж торік. Наступний етап буде за 2-3 тижні.

Про це говориться у повідомленні ринку «Шувар».

Зазначається, що за останній тиждень по буряку столовому ріст +35-50 копійок, по капусті +1-2 грн. 

«Буряки нині 8 грн за кілограм, капуста — 8-9 грн. Загалом по цих овочах ріст 5-10%, — каже радник директора з питань агропромислового комплексу оптового ринку сільськогосподарської продукції «Шувар» Іван Стефанишин. — По моркві й цибулі з огляду на сприятливі погодні умови маємо суттєве падіння вартості. Якщо минулого року морква була 16 грн/кг, то цьогоріч — 7-8. По цибулі те саме подвійне падіння — з 23  до 12 грн».

Інакший стан щодо картоплі — тут на 40-50% зростання. 

«Минулого вересня середня ціна кілограму картоплі була 5 грн, нині — 7-8 грн. Звісно, її вистачить на всіх, адже на харчові цілі в Україні використовують лише 26%. Причина зростання — частково сезонна, адже багато картоплі було пошкоджено шкідниками. 

Але глобально проблема глибша — Україна втратила власну базу насінництва. Щороку маємо на посадку все менше, оскільки не поновлюємо сорти. Система у напіврозваленому стані. Підприємства не продукують базу для населення розмноженням сортів. Зокрема, занепадають Інститут картоплярства НААН, який, крім селекції, займався розмноженням, регіональні інститути, які мали відділи картоплярства, господарства, які розмножували насіння для своїх посадок і продавали його населенню. Таким чином, ми вже на понад 70% залежимо від іноземної селекції, а це в аграрному секторі — втрата незалежності», — пояснюють фахівці.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *