Соняшник перебуває у фазі «зірочки» в переважній більшості областей України, хоча, з різних причин, зустрічаються і пізні етапи розвитку.
У цей період бажано провести другу фунгіцидну обробку, щоб попередити склеротиніоз, альтернаріоз, фомоз, фомопсидоз та захистити листково-стеблову масу культури від інших небезпечних хвороб, наголошують фахівці Ukravit.
Олександр Мигловець, керівник департаменту агротехнологій компанії Ukravit
Високий попит на внутрішніх та зовнішніх ринках і реалії воєнного часу зробили соняшник однією із пріоритетних культур для вирощування по всій країні. Однак порушення сівозміни, зокрема вирощування в монокультурі та мінімізація або відсутність обробітку ґрунту провокують накопичення шкодочинних патогенів і погіршення фітосанітарної ситуації. А це суттєво погіршує врожайність і негативно впливає на її якість: олійність, кислотне число тощо. Виходом у такій ситуації є чергування, за можливістю, культур у сівозміні, обрання стійких гібридів, а також дотримання технології вирощування. Адже якщо насіння, яке купується у сертифікованих виробників, вже протруєне фунгіцидним протруйником, то захист рослин від хвороб під час вегетації — це цілковита відповідальність самого аграрія. Тому сьогодні, коли соняшник здебільшого знаходиться у фазі «зірочки» – цвітіння, необхідно подбати про захист стебла, листового апарата й корзинок від комплексу хвороб.
Источник: www.agroportal.ua