Обсяг експорту ріпаку з України цього року вже досяг майже 200 тис. т. Затримки з відправленнями у жовтні не вплинули на загальні тенденції, і на початку листопада обсяги експорту зросли завдяки виконанню відкладених контрактів.
Про це повідомляють аналітики сільськогосподарського кооперативу ПУСК, створеного в межах ВАР.
«Жовтневі відвантаження мали певні труднощі з логістикою, але зараз цей вантаж активно відправляється за контрактами. Це стимулювало суттєве зростання темпів експорту ріпаку. Збільшений попит у поєднанні з врегулюванням відправлень сприяють позитивній динаміці, і ми сподіваємося, що поточний експортний тренд зберігатиметься», — повідомили аналітики.
Ще одним ключовим фактором, що стимулює ринок ріпаку, фахівці називають високу світову потребу в рослинних оліях. Незважаючи на корекцію на ринку, яка спостерігалася на початку осені, ціни на ріпак на європейському ринку EuroNext досягли 540 євро за тонну, а в перспективі можуть сягнути вищих позначок.
«Ціни на рослинні олії постійно зростають, що тягне за собою і вартість сировини, зокрема ріпаку. Найближчими місяцями ми очікуємо подальшого підвищення вартості ріпаку до 550-560 євро за тонну на EuroNext, а за деякими оцінками — навіть до 600 євро. Це гарна новина для українських виробників, оскільки зберігання запасів може виправдати себе на тлі такого зростання», — вважають експерти.
На українському ринку CPT ціни на ріпак зараз коливаються в межах 525-528 $/т однак, з оляду на динаміку, очікується, що вони можуть подолати рівень 530 $/т. Така стабільність у поєднанні з високим попитом на рослинні олії підтримує інтерес трейдерів до ріпаку.
«Запаси ріпаку станом на 1 листопада становлять близько 1,2 млн т, що цілком достатньо для активної торгівлі. Проте основний попит на ріпак, ймовірно, триватиме до грудня – січня. Крупні трейдери налаштовані підтримувати свої програми до кінця року, і це підтримає цінову динаміку, яка може дати ще плюс $30-40 на тонні у першій половині 2025 року», — підсумували аналітики.
Источник: www.agroportal.ua