Аграрії наступного року засіють не всі поля

Аграрії наступного року засіють не всі поля - INFBusiness

Урожай зерна у 2024 році в Україні буде меншим, і в країні будуть засіяні не всі поля через скорочення рентабельності виробництва.

Таку думку на пресланчі висловив міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський, пише «Інтерфакс-Україна».

«Думаю, що в нас наступного року буде менший урожай, оскільки цього року збіглися кілька чинників. По-перше, всі за інерцією з минулим роком засіяли по максимуму (виробничі площі. — Ред.). По-друге, була погода практично ідеальна», — пояснив міністр.

Відповідаючи на запитання, чи будуть в Україні незасіяні поля, Сольський сказав, що, найімовірніше, так.

«У році, що минає, цього не було, а наступного, думаю, ця проблема буде. Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти, ніж втратити результат роботи за рік», — зазначив міністр.

Сольський навів як приклад соняшник, який наразі коштує $200/т і за урожайності 3,2 т/га дозволить аграріям «можливо, вийти в нуль».

Міністр також повідомив, що осіння посівна наближається до завершення. Посіви озимих культур підростають, але вони в поганому стані через осінню ґрунтову посуху.

«Можливо, скажу щось непопулярне, але скорочення посівів озимої пшениці на користь інших культур — це нормальний процес. Якщо він проходить болісно через те, що фермери посіяли, а потім потрібно пересівати, то, на жаль, він так проходить, і це зовсім непрактична історія», — сказав він.

Міністр нагадав, що 2022 року в Україні була аналогічна ситуація зі скороченням посівів озимої пшениці, але суспільство про це вже забуло.

Источник: www.agroportal.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *