Зменшення втрат врожаю сприяє світовій продовольчій безпеці

Зменшення втрат врожаю сприяє світовій продовольчій безпеці - INFBusiness

Автор: Павло Голосний, менеджер з агрономічної підтримки використання засобів захисту рослин Corteva Agriscience в Україні

Харчові залишки та втрати продовольства не лише впливають на проблему голоду у світі, але й впливають на сталість систем управління залишками та сприяють викидам парникових газів, які впливають на клімат нашої планети. Відповідальні рішення та норми щодо кількості та якості харчування можуть зробити значний внесок у зменшення наслідків голоду та зміни клімату.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз  Corteva Agriscience.

Згідно зі звітом Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FAO) за 2023 рік, у 2022 році у світі голодувало 691-783 мільйони людей, що на 122 мільйони більше, ніж до пандемії COVID-19. Крім того, за даними FAO, людство викидає третину виробленої їжі, що становить близько 1,3 мільярда тонн харчових відходів щороку.

Щоб підвищити обізнаність про необхідність скорочення втрат і відходів продовольства в усьому світі, за ініціативи ООН щорічно восени відзначається Міжнародний день поширення інформації про продовольчі втрати і харчові відходи. Крім того, Цілі сталого розвитку ООН ставлять за мету скорочення вдвічі до 2030 року глобальних харчових відходів.

Якщо продовольчі товари, вироблені в сільському господарстві, не споживаються, фермерські господарства та весь ланцюг постачання продовольства даремно втрачають ресурси, необхідні для їх виробництва. За даними ФАО, близько 14% світового виробництва продовольства щороку втрачається на етапі від збору врожаю до роздрібної торгівлі.

Дослідження 2019 року «Сталі продовольчі системи», спонсором якого виступила міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience, а виконавцем – Financial Times Group, показало, що 48% фермерів занепокоєні втратами продовольства. Окрім післязбиральних втрат, найбільші абсолютні втрати до збору врожаю спричиняють бур’яни, шкідники та хвороби. Що стосується хвороб сільськогосподарських культур, то найбільшої шкоди завдають грибкові патогени, які впливають на кількість та якість врожаю і можуть спричинити до 12 відсотків загальних втрат врожаю.

Наразі через повномасштабну війну та викликані нею економічні труднощі фермери намагаються оптимізувати витрати на вирощування. Але захист рослин – це якраз та сфера, де потрібно бути обережним з оптимізацією витрат. Без достатнього захисту рослини стають вразливими до шкідників і хвороб, що знижує потенційний урожай або робить їх непридатними для споживання.

Використання неякісних чи підробних засобів захисту рослин може суттєво зашкодить навколишньому середовищу та здоров’ю фермерів і споживачів. Саме тому варто надавати перевагу польовому контролю – діяти завчасно або на самому початку виникнення проблеми, що дозволить використовувати меншу кількість препаратів і отримати кращі результати. І використовувати сучасні засоби захисту, які демонструють ефект при низьких нормах внесення.

Щорічно Corteva інвестує близько $1 млрд в наукові розробки, шукаючи максимально ефективні рішення для фермерів, які дозволяють захистити їх врожай від шкідників та хвороб, зменшуючи потенційні втрати.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *