Збільшення врожаю вимагає розширення експортних маршрутів, – Денис Марчук

Збільшення врожаю вимагає розширення експортних маршрутів, – Денис Марчук - INFBusiness

Врожай цього року буде більше, ніж торік та складе 77 млн тонн, заявив заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Денис Марчук. За його словами, перехідні залишки зерна та новий врожай цього року вимагають збільшення експортних можливостей України.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«До початку збиральної кампанії прогнози щодо врожайності були не втішні. Аграрії в умовах війни стикаються з постійними обстрілами, частина їх полів знаходиться на окупованій території, частина полів – замінована. Через неможливість нормально експортувати власну продукцію в них відсутні в достатній кількості обігові кошти для проведення господарської діяльності. Але завдяки надзусиллям наших аграріїв та сприятливій погоді ми отримали кращі результати», – зазначив Денис Марчук.

На жаль, на сьогодні маємо обмеження експорту сухопутними шляхами в західному напрямку з боку 5 країн та обстріл портової інфраструктури на Дунаї, каже Денис Марчук.

«До обстрілів цього літа порти на Дунаї вивозили 2,5 млн тонн агропродукції щомісяця. Після руйнувань портової інфраструктури  цей показник зменшився. Також 5 країн Східної Європи обмежили поставки 4 видів агротоварів з України. Але йдуть перемовини щодо збільшення перевезень «шляхами солідарності» в західному напрямку. В тому числі і з країнами, які обмежили експорт. Залишається транзит до портів інших країн ЄС, але це додаткові витрати для перевізників. До Балтики, Адріатики тонна зерна може  коштувати понад 100$. Така логістика буде їм не під силу враховуючи, що вже півтора року товаровиробники не отримують гідної вартості за свою продукцію», – наголосив Денис Марчук.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *