З початку року відбулось пожвавлення на ринку органічної продукції

З початку року відбулось пожвавлення на ринку органічної продукції - INFBusiness

На знак того, що Україна вдруге долучилася до святкування Органічного дня разом з країнами ЄС, 25 вересня 2023 року відбулася конференція «Органічний день в Україні». Цей захід також був спрямований на підвищення рівня обізнаності про органічні сертифіковані продукти та сприяння ключовій ролі органічного сільського господарства у переході до сталого виробництва та споживання в Україні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на organicinitiative.

«Ця ініціатива важлива як свідчення, що Україна докладає зусиль для євроінтеграції та впровадження Європейського зеленого курсу в держава», – зазначила на відкритті конференції Олена Дейнеко, голова правління Громадської спілки «Органічна ініціатива», організатор події.

Через повномасштабне вторгнення, в Україні зменшилась кількість земель, станом на 31 грудня 2022 року налічувалось 263 619 га, що перебувають під контролем органів органічної сертифікації, це на 38% менше, ніж у 2021 році. При цьому частка земель, зайнятих під органічним виробництвом, у загальній кількості земель с/г призначення склала 0,6%.

Скоротилась й кількість органічних операторів, за результатами моніторингу 2022 року їх кількість становила 462 із них 380 це сільськогосподарські виробники. Але завдяки своєчасній підтримці міжнародних проєктів та партнерів кількість операторів зменшилась всього на 12%.

Олена Манзюк, заступник керівника відділу сертифікації, стандартизації та якості, ТОВ «Органік Стандарт» презентувала дані щодо стану внутрішнього ринку органічної продукції за результатами 2022 року. Відбулось очікуване падіння продажів на внутрішньому ринку, загальна сума реалізації органічної продукції власного виробництва становила 627 млн грн проти 900 млн грн у 2021 році (близько 30%). За обсягами реалізації продукції у 2022 році він склав 6 280 тонн, проти 9 780 тонн у 2021 році (близько 34%).

Також під час конференції обговорили практичні аспекти ведення органічного бізнесу. Виробники поділились досвідом щодо просування органічної продукції в умовах воєнного стану та поділились власними успішними кейсами. І виробники, і представники ритейлу відмітили певне пожвавлення на ринку органічної продукції в першій половині 2023 року у порівнянні з 2022 роком.

У рамках конференції також відзначили українських органічних операторів, які першими були сертифіковані за національним законодавством у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *