Українські дрони та система глобального страхування можуть розблокувати порти

Українські дрони та система глобального страхування можуть розблокувати порти - INFBusiness

Після атак українськими дронами російських кораблів флот рф вже не почувається у безпеці у Чорному морі. Водночас Україна готує механізм глобального страхування, який допоможе розблокувати порти для всіх видів вантажів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Першим кроком України до розблокування судноплавства у Чорному морі стали удари безпілотниками по військово-морським базам в Криму. Крім того, атаки російського танкеру та військового корабля на базі Новоросійськ створили загрозу російському комерційному судноплавству.

Після цього Україна відкрила гуманітарний коридор у Чорному морі, яким з портів Одеси вийшли кілька вантажних кораблів, зокрема контейнеровоз «Джозеф Шульц», які вже пройшли до безпечних вод країн НАТО – Румунії та Болгарії. Щоправда, зворотним шляхом поки не ризикнуло відправитися жодне судно.

Директор найбільшого українського металургійного підприємства Метінвест, чиї три кораблі пройшли гуманітарним коридором, заявив, що було б добре, якби до портів заходили кораблі під завантаження.

Учасники українського експортного ринку вважають, що зернова угода більше вигідна рф, ніж Україні, оскільки дозволяє росіянам контролювати український експорт. Проте вихід рф з угоди змінив ситуацію.

«Чорноморським коридором має експортуватися не лише зерно, але й інші вантажі, оскільки на цьому базується економіка України», – вважає А. Ставніцер, співвласник і виконавчий директор терміналу ТІС в порту Південний.

Відкрити порти для всіх видів вантажів допоможе схема глобального страхування, розробку якої завершує влада України. Вона передбачає страхування щомісяця до 30 суден, які прямують до України. А можливі збитки на суму до $30 млн покриватимуться державними коштами, накопиченими на депозитному рахунку.

За даними учасників ринку, українські експортери вже бронюють перші балкерні судна для заходу до чорноморських портів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *