Українські бджолярі беруть участь в найбільшому медовому конгресі світу

Українські бджолярі беруть участь в найбільшому медовому конгресі світу - INFBusiness

За сприяння Проєкт USAID «Економічна підтримка України» 10 виробників обладнання для бджільництва, бджолярі та представники Спілки пасічників України беруть участь у міжнародній виставці «ApiExpo». Захід розпочався 4 вересня і триватиме до 8 вересня у Сантьяго (Чилі).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці USAID «Економічна підтримка України».

До складу делегації увійшли представники 10 експортоорієнтованих українських мікро-, малих та середніх підприємств – компаній з переробки меду та інших продуктів бджільництва, виробників обладнання для бджільництва та постачальників ІТ-послуг для бджолярів. До складу делегації також увійшли два представники керівних органів Спілки пасічників України, а також два профільних представники Проєкту USAID.

Одним з учасників заходу є підприємець Олександр Столяров. Чотири роки він розвиває виробництво пінополіуретанових вуликів у Києві «Beehouse». Свої вулики відправляв до війни по всьому світу, але зараз, каже підприємець, значно здорожчала логістика, тож він шукатиме на Апімондії нових партнерів, аби поставляти їм сучасні вулики. 

«Від початку війни продажі вуликів впали до 80%, нам знадобився рік, аби знову відновити довоєнні об’єми. Ми мали продажі на Гаваї, у Литву, Португалію. Скажімо, ціна на Гаваї зросла в 4 рази, тож економічно невигідно відправляти туди. Зараз наш новий канал продажів – наші бджолярі, які виїхали за кордон через війну, але там продовжують займатися бджільництвом», – каже Олександр.

Підприємець з Мелітополя Денис Лагода – керівник «ВРМ-Агро», який теж у складі делегації, виїхав з окупованого міста, але усе його нове обладнання для переробки воску та виробництва вощини лишилося в окупації. Зараз у Харківській області Денис відновлює виробництво. Ще до поїздки на конгрес провів перемовини та домовився про зустрічі з потенційними партнерами з Канади та США. Також компанія Дениса займається гуртовим продажем меду на експорт. Зараз основні покупці меду – країни Європейського Союзу: Франція, Хорватія, Іспанія, Бельгія, Німеччина, Нідерланди, Австрія.

«Закордонні партнери дуже зацікавлені у тому, щоб ми поставляли їм український віск. Ще у Мелітополі ми встановили лінію, на якій виробляли віск без домішок, чистий, саме такий хочуть купити у нас. Я вже отримав пропозиції від бізнесу, який зацікавлений у співпраці з нами, буду розповідати про нашу технологію, сподіваюся, що ця поїздка буде плідною», – говорить Денис.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *