Українське зерно вже йде на експорт через порти Хорватії, – Юлія Свириденко

Українське зерно вже йде на експорт через порти Хорватії, – Юлія Свириденко - INFBusiness

На саміті ініціативи Трьох морів в Бухаресті Міністр економіки України Юлія Свириденко та Прем’єр-міністр Республіки Хорватія Андрей Пленкович обговорили питання розмінування, розслідування  воєнних злочинів, а також відкриття нових торговельних маршрутів для експорту українського збіжжя.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінекономіки.

Сторони піднімали питання прискорення локалізації виробництва техніки для розмінування, щоб скоріше розпочати її випуск на потужностях вітчизняних підприємств. Також обговорили підготовку до конференції з розмінування, яка відбудеться в Загребі цього жовтня. 

«Одним із найважливіших завдань для України на найближчий час є розмінування територій і повернення у використання потенційно забруднених земель. Від швидкості цього процесу залежать, як повоєнне відновлення, так і подальший розвиток національної економіки. Тому ми вдячні всім партнерам, які допомагають Україні у вирішенні цього питання», – наголосила Юлія Свириденко.

Також під час зустрічі обговорювалися питання двосторонньої торгівлі і експорту українського збіжжя через хорватські порти. Адже росія продовжує наносити ракетні удари по зерновій інфраструктурі на чорноморському узбережжі, що суттєво обмежує можливості вітчизняного експорту зернових.

«Українське зерно вже пішло на експорт через хорватські порти. Дякуємо за таку можливість. Цей торговий шлях хоч і нішевий, але вже користується популярністю. Ми готові його розвивати, розширюючи можливості транспортного коридору. Ми вважаємо, що цей логістичний маршрут буде відігравати важливу роль у двосторонній торгівлі між нашими країнами і після війни», – підсумувала Юлія Свириденко.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *