Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки, – Денис Шмигаль

Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки, – Денис Шмигаль - INFBusiness

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна залишиться гарантом світової продовольчої безпеки, адже для внутрішніх потреб Україні достатньо близько 25% зібраного зерна, а решту можна буде експортувати.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«На нашому західному кордоні вже нині слід будувати мости, а не зводити стіни. Це насамперед стосується українського аграрного експорту. Нам потрібні широкі транзитні шляхи для експорту продовольства. Це важливо для стійкості нашої економіки. Це важливо для світу, адже це глобальна продовольча безпека», – сказав Шмигаль на засіданні уряду.

За словами прем’єра, Міністерство аграрної політики прогнозує врожай цього року на рівні понад 79 млн тонн, що на 10% більше, ніж було торік.

«Хороший урожай означає, що Україна збереже стратегічне значення гаранта глобальної продовольчої безпеки. Для внутрішніх потреб нам достатньо близько 25% зібраного зерна, решту потрібно експортувати. Тому що це ресурси для фермерів, це валютна виручка для держави, це продовольство для голодуючих країн», – азначив він.

У зв’язку з цим уряд розраховує на дієвість запропонованого Україною механізму верифікації та контролю українського агроекспорту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *