Україна виробляє 4% світового волоського горіха

Україна виробляє 4% світового волоського горіха - INFBusiness

80% світового виробництва волоського горіха зосереджене у 5 країнах: Китаї, США, Чилі, Україні та Італії. При цьому 79% промислового виробництва припадає на 2 країни – Китай (більше мільйона тонн щорічно) та США (близько 650 тис. тонн).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на GrowHow.

Світове виробництво волоського горіха впродовж останнього десятиліття щорічно в середньому зростає на 7%. Однак за останні 5 років зафіксоване невелике зниження зростання – на 5,37%. Це пов’язано із тим, що у Китаї стабілізувалося зростання, що може свідчити про те, що країна досягла певного порогу своїх можливостей.

Проте країна й надалі залишається найбільшим світовим виробником. Торік частка Китаю у світовому виробництві волоського горіха склала 52%. Починаючи із сезону 2018-2019 країна додала аж 10%. Це надпотужний конкурент за обсягами виробництва навіть для п’ятірки лідерів у сегменті, однак дедалі частіше виникають питання до якості китайського горіха.

На США припадає 25%, на Чилі – 7%, а Україна виробляє поки що тільки 4% світового волоського горіха. Франція, Угорщина, Італія також вирощують цей горіх, але на формування і ціни їхні обсяги не впливають.

Аналітики прогнозують, що цьогоріч ситуація у галузі в Китаї не зміниться, а от у США очікується падіння виробництва – від 3 до 8%. Суттєвий спад виробництва горіха прогнозують також у Чилі – аж на 10%. Однак торік країна зібрала доволі багато волоського горіха.

Загалом перехідні світові залишки волоського горіха зростають: порівняно з минулим періодом +16%.
Наразі важко прогнозувати наскільки зростатиме виробництво у Чилі. Значну роль там відіграє погода та кліматичні умови. Попередньо ринкові аналітики сходяться на думці, що у найближчі роки суттєвого збільшення виробництва горіха там очікувати не варто.

Проблеми із великим урожаєм та поставками через ковід призвели до накопичення перехідних запасів і у США. Минулого року у них був великий урожай, але багато горіха низької якості. Поки що незрозуміло, чи вони будуть його продавати на експорт чи ні, але це у будь-якому разі це додатковий тягар на ринок.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *