Україна проведе переговори з Польщею та ЄС щодо блокування пунктів пропуску

Україна проведе переговори з Польщею та ЄС щодо блокування пунктів пропуску - INFBusiness

Україна сподівається цього тижня провести переговори з Польщею та Європейською комісією щоб розблокувати українсько-польський кордон, розповів заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Через страйк польських перевізників українські водії вже два тижні залишаються заблокованими на польському кордоні. На трьох пунктах пропуску черги із вантажівок розтягнулись на десятки кілометрів.

«Цього тижня ми сподіваємося на переговори в тристоронньому форматі», – заявив в понеділок заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка.

За його словами, блокування може вплинути на критичні постачання обладнання для України, яка потерпає від постійних атак росії.

Він назвав це «передкризовою ситуацією».

Україна та Польща провели переговори щодо блокувань минулого тижня, але обидві сторони повідомили про відсутність прогресу.

«Якщо вони продовжуватимуть працювати в такому ж темпі, як зараз, вантажівка, яка прибуде сьогодні, перетне кордон і повернеться додому приблизно на Різдво», – заявив український далекобійник Віктор Зарудний.

Водії також скаржилися на сувору погоду, минулого тижня в Польщі випав сніг і мороз.

Качка вкотре наголосив, що забирати ліцензії не можна, але заявив, що Київ готовий обговорювати додаткові правила для покращення роботи як українських, так і польських далекобійників.

Представник Комітету захисту польських далекобійників Яцек Сокол сказав, що влада з обох сторін повинна зустрітися, щоб поговорити та спробувати разом виробити угоду.

«Потрібна лише воля, бажання прийти, вислухати і зрозуміти проблеми і щось домовитися з іншою стороною».

За даними Міністерства інфраструктури України, кордон з Польщею через вісім існуючих пунктів пропуску перетинали в середньому 40-50 тис. вантажівок на місяць, що вдвічі більше, ніж до війни.

Зараз через польський кордон у заблокованих пунктах пропуску проїжджає лише кілька машин на годину, кажуть українські прикордонники.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *