Україна має обмежити вивезення зернових, – депутат

Україна має обмежити вивезення зернових, – депутат - INFBusiness

Запровадження фіскальних обмежень на вивезення з України аграрної сировини, зокрема зерна, буде стимулювати розвиток вітчизняної переробної галузі, а також сприятиме вирішенню існуючої логістичної кризи, вважає заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Верховної Ради України Дмитро Кисилевський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на АПК-Інформ.

Як зауважив депутат, свого часу саме обмеження вивезення сировини (насіння соняшнику) дало поштовх для розвитку в Україні олійноекстракційної галузі, яка сьогодні є провідною у світі. Мораторій на вивезення лісу-кругляка спричинив стрімке зростання інвестицій в деревообробній та меблевій промисловості. Експортне мито на металобрухт зберегло десятки тисяч робочих місць в українській металургії.

«На мою думку, настав час аналізувати доцільність аналогічних заходів для інших типів сировини, що матиме суттєвий вплив на вирішення перманентної зернової і логістичної кризи на західних кордонах. Самообмеження щодо вивезення зернових, найімовірніше, буде позитивно сприйняте нашими європейськими партнерами, чиї фермери ініціюють рухи проти української продукції. Але насамперед від цього виграє Україна», – пояснив Кисилевський.

Також він нагадав, що наразі частка переробної промисловості в українському ВВП становить менше 8%, тоді як цільовим показником є 20%.

«Саме такий рівень є характерним для країн з високим рівнем життя. Лише переробні та високотехнологічні галузі промисловості здатні зробити нашу економіку, і державу загалом, самодостатньою, стійкою до криз і зовнішньої агресії. Це і має стати орієнтиром для довгострокової державної економічної політики», – резюмував депутат.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *