Єврокомісар Войцеховський запропонував встановити дотацію не транзит українського зерна

Єврокомісар Войцеховський запропонував встановити дотацію не транзит українського зерна - INFBusiness

Щоб зберегти ціни на зерно для європейських аграріїв якомога стабільнішими, на українське зерно, яке експортується через морські порти в треті країни, має бути дотація 30 євро за тонну, пропонує єврокомісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agrarheute.

Войцеховський представив своє рішення для полегшення ситуації на ринку Комітету ЄС з питань сільського господарства. Однак він визнав, що запланована допомога ще остаточно не узгоджена з іншими єврокомісарами. Також поки не зрозуміло, звідки візьмуться гроші. Малоймовірно, що кошти будуть виділені з поточного бюджету Комісії ЄС.

За оцінкою аграрного комісара, необхідно запланувати кошти на обсяг експорту 4 млн тонн на місяць. Запропонована субсидія в розмірі 30 євро на тонну призведе до витрат у 120 мільйонів євро на місяць або 1,44 мільярда євро на рік. Войцеховський взяв до уваги, що кількість зерна з України , яке потрібно буде експортувати через внутрішній ринок ЄС, ймовірно, зросте ще більше після виходу росії із зернової угоди.

Крім того, Войцеховський уточнив, що підтримує розширення заходів торгового захисту ЄС щодо пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку з України. Термін дії заходів закінчується наступного тижня, 15 вересня . Після цього українська продукція може знову потрапити до Польщі, Румунії, Болгарії, Угорщини та Словаччини.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *