У Франції обмежили використання просульфокарбу, і можуть заборонити його зовсім

У Франції обмежили використання просульфокарбу, і можуть заборонити його зовсім - INFBusiness

Французьке агентство охорони здоров’я ANSES обмежило використання засобу для знищення бур’янів просульфокарбу, в основному через ризик шкірної реакції у дітей, і погрожувало заборонити його в червні наступного року, якщо виробники не зможуть довести ефективність і безпеку нових правил його застосування.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Reuters.

Просульфокарб, який в основному використовується на зернових, таких як пшениця, ячмінь і жито, а також на коренеплодах, таких як картопля та морква, став другим за величиною знищувачем бур’янів після гліфосату у Франції, найбільшому виробнику сільськогосподарських культур у Європейському Союзі.

«ANSES не може виключити перевищення порогів безпеки, головним чином через вплив на шкіру, для дітей, які перебувають на відстані менше 10 метрів від культури під час обробки», – повідомили журналістам.

Тому ANSES наказав фермерам скоротити в середньому на 40% використання просульфокарбу на гектар і використовувати форсунки на обприскувачах, які зменшують дрейф речовини в повітрі на 90% з принаймні 66% раніше.

У Німеччині, Бельгії та Нідерландах вже використовуються форсунки з 90% зменшенням дрейфу.

Крім того, ANSES встановив мінімальну відстань 10 метрів від житлових районів.

До 30 червня 2024 року виробники високолетких засобів боротьби з бур’янами повинні будуть довести ефективність нових заходів.

«У разі відсутності переконливих доказів, дозволи будуть відкликані без будь-яких затримок», – сказав ANSES.

Розсіювання просульфокарбу також може спричинити економічні збитки, підкреслив ANSES. У 2021 році на органічній гречці поблизу полів, де вона використовувалася, було виявлено об’єм, який значно перевищував максимально допустимі ліміти, що змусило фермерів знищити свою продукцію.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *