У фермера з Харківщини згорів трактор, яким він розміновував поля

У фермера з Харківщини згорів трактор, яким він розміновував поля - INFBusiness

У деокупованому Явірському на Ізюмщині 28 серпня на міні підірвався і згорів трактор місцевого підприємця Олега Гірмана. Його аграрій придбав та переобладнав на радіокерування, щоб розміновувати поля: коли російська армія окупувала третину Харківщини, через Явірське проходила лінія фронту. Усі поля навколо заміновані, говорить Гірман. Сапери цю місцину ще не обстежували.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне Харків.

«Підрив був під саме колесо, – каже Гірман. – На жаль, бак і все зайнялося, сталася пожежа. Вона була дуже швидкою, і зупинити її вже не було чим. Вогнегасниками передню частину ми трішечки обійшли. Ми й телефонували, і радилися, що може хтось допоможе, під’їде. Але, на жаль, такого не відбулося. Всі бояться, що поряд є міни. І люди можуть постраждати».

Олегу Гірману цей трактор коштував до мільйона гривень, каток – 60 тисяч. Придбали його три місяці тому, за місяць переобладнали, у полях він працював лише півтора місяця. За цей час, говорить Гірман, пройшов близько 500 гектарів полів.

«Як власник прийняв рішення. Я розумію, що у людей, які мають паї, немає таких коштів, воно буде стояти 5-10 років. Тому вирішив йти на витрати. Хочу, щоб все було розміновано, державі йшли податки, людям гроші й мені трішки», – пояснює підприємець, чому вирішив переобладнати трактор та обстежувати поля.

Перший підрив трактора на російських боєприпасах стався 2 серпня, наступні – 6, 13, та 24 та 28 серпня.

«Кожного разу, як ми підриваємося, ми дізнаємося щось нове. Ми вдосконалюємо або катки, або хлопцям додаткові інструкції даємо. Ми до цього не горіли. От зараз згоріли – треба буде вогнегасники більш потужні купити», – говорить підприємець.

Забирати виявлені трактором міни викликають поліцію та рятувальників, говорить Гірман.

«Поліція виїжджає реєструє ці всі кримінальні порушення, пишуть внаслідок воєнних дій, агресії РФ. І таким чином ми рухаємося, головне, що ми рухаємося і вже 500 гектарів, тобто половину зробили», – каже аграрій.

Олег Гірман планує придбати ще один трактор, переобладнати його на дистанційне керування та продовжувати обстежувати поля. Також підприємець сподівається отримати офіційний дозвіл на обстеження полів.

«Дуже сподіваємося, що отримаємо дозволи на роботу. Бо ми зверталися письмово до ДСНС. Є документи, а відповіді немає», – сказав Олег Гірман.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *