Вирощування технічних конопель в Україні відповідатиме світовій практиці

Вирощування технічних конопель в Україні відповідатиме світовій практиці - INFBusiness

Україна змінює підхід до регулювання ринку технічних конопель, який має відповідати світовій практиці та законодавству ЄС. Тепер фермеру, який обробляє декілька гектарів конопель, не потрібна ліцензія, не потрібно проходити «три кола пекла» в МВС, ВОЗ та Держлікслужбі. Потрібно лише задекларувати свою посівну площу. У свою чергу Держлікслужба має вибудувати собі ергономічну модель, за якої буде можливість проїхатись по всіх фермерах і взяти на лабораторний аналіз суцвіття.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на zn.ua.

Нагадаємо, що 13 лютого президент Володимир Зеленський підписав законопроєкт №7457 «Про регулювання обігу рослин роду коноплі (Cannabis) у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності».

Технічні сорти конопель будуть і надалі вирощуватися на відкритих площах як сільгосппродукція, а от медичні сорти – вже в теплицях.

За словами керівного партнера компанії ViteoHemp, яка виробляє з конопель батончики, олію та протеїн, Олександра Дойнікова, де-факто навесні фермер, не маючи ліцензії, може сіяти коноплі.

«Де-юре закон вступить в дію через 6 місяців, тому я б рекомендував фермерам в перший рік все-таки самим не сіяти коноплі, а співпрацювати з такими компаніями, як наша, щоб принаймні гарантувати якість урожаю та збут», – сказав він.

Раніше фермерам було дозволено вирощувати технічні сорти конопель із вмістом ТГК менше ніж 0,08% (до прикладу, у країнах ЄС допустимий відсоток ТГК для технічних сортів складає 0,2%, у США — 0,3%, у Швейцарії — 1%). Тепер норма вмісту піднялася до рівня не вище 0,3% — для промислових цілей.

Дойніков зазначає, що в Україні зараз великий дефіцит конопель, але, крім харчової промисловості, їх можна використовувати в багатьох інших галузях.

«Зараз є запити йти в целюлозу, пластик відходить на другий план. Ви лише уявіть: щоб виробити картон із целюлози, дереву потрібно рости 20 років, а коноплі точно такий самий обсяг з гектара можуть давати щороку», — оцінює він перспективність.

Крім іншого, конопля — це культура, яка допоможе фермеру в сівозміні, відновить ґрунт. Звісно, є свої нюанси, але коноплі взагалі невибаглива культура.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *