Використання обробленого насіння дозволяє запобігти зараженню патогенними нематодами та втрат врожаю, які сягають 25-30%

Використання обробленого насіння дозволяє запобігти зараженню патогенними нематодами та втрат врожаю, які сягають 25-30% - INFBusiness

Автор: Степан Деркач, спеціаліст з технологій обробки насіння Corteva Agriscience в Україні

Попри негативні прогнози галузевих експертів та чиновників на початку року, кукурудза не поступається своєю лідерською позицією в топі культур на полях українських фермерів. Втім, економічні складнощі в роботі виробників, які спричинила розв’язана росією повномасштабна війна, змушують вкрай уважно ставитися до процесу вирощування зернобобової, щоб отримати максимально можливий врожай за оптимальних витрат.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз Corteva Agriscience.

Восени під час вибору насіння на етапі планування весняних посівів треба звернути увагу на захист від потенційних проблем, зокрема, від  нематод – мікроскопічних паразитів, які атакують кукурудзу та становлять серйозну загрозу для врожаю. 

Нематоди – найпоширеніші багатоклітинні організми на Землі, які присутні в широкому спектрі екосистем. Описано майже 20 000 видів, більшість з яких мікроскопічні, зазвичай поширюються через ґрунт та харчуються за рахунок коріння рослин. Понад 50 видів нематод паразитують на кукурудзі, проколюючи її коріння та висмоктуючи поживні речовини. Частина з них може значно пошкодити рослини на етапі найбільшої вразливості під час проростання. Ураження нематодами спричиняє симптоми, що легко можна сплутати зі стресовими факторами – посухою, дефіцитом поживних речовин та певними хворобами. Заражені рослини, як правило не гинуть, але стають набагато слабшими і втрати врожаю можуть сягати до 25-30%. 

Проведені спеціалістами Corteva Agriscience досліди на полях в 15 регіонах України протягом 2020-2023 років підтвердили, що патогенні нематоди можуть жити практично в усіх ґрунтових умовах, що робить кожне поле вразливим перед потенційним пошкодженням паразитами, а також, що шкода на полі може бути завдана як одним видом, так і кількома. Велика кількість генерацій нематод може завдавати шкоди протягом всього періоду вегетації культури. 

Єдиний спосіб підтвердити, що симптоми викликані нематодами, а не іншими факторами стресу, – це перевірити в лабораторних умовах зразок ґрунту та кореневої тканини. Але захиститися від нематод можна заздалегідь, використовуючи для посівів оброблене спеціальними нематоцидами насіння, що є одним із перевірених, ефективних  і економічно доцільних заходів у контролі і розповсюдженні шкодочинних нематод. Даний захід дає пролонгований захист на час формування потужної кореневої системи у культури та збільшення стійкості до паразитування нематод. Зокрема, захист від нематод передбачає преміальна технологія обробки насіння LumiGEN® від Corteva Agriscience – це кращий комплексний захист від хвороб та шкідників, який включає при потребі додаткове нанесення мікродобрив з біостимулятором. Інсектицидний компонент технології LumiGEN® містить штам бактерій Bacillus firmus, які захищають сходи від інфікування патогенними нематодами впродовж 60 днів. 

Можливість захистити свої посіви, не витрачаючи час та кошти на додаткові обробки у випадку хвороб, вітається українськими фермерами, а тому відсоток обробленого по технології LumiGEN® посівного матеріалу кукурудзи в Україні збільшується з кожним роком.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *