Від українського цукру польським виробникам несолодко

Від українського цукру польським виробникам несолодко - INFBusiness

Асоціація виробників цукру в Польщі очікує введення ліміту на експорт цукру з України для забезпечення стабільного майбутнього цукрової галузі в країні.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на agropolska.

На їхню думку, це рішення буде спрямоване на забезпечення балансу на внутрішньому та європейському ринках та допоможе зберегти конкурентоспроможність польського цукрового сектору, одночасно підтримуючи українських виробників цукру.

Згідно зі статистикою Єврокомісії, імпорт цукру з України до ЄС зріс до 390 тис. тонн з жовтня 2022 року по серпень 2023 року проти 40 тис тонн за аналогічний період минулого сезону.

При цьому Польща стала другою країною після Румунії за обсягом цукру, отриманого з України.

«Необмежений доступ українського цукру на ринок Європейського Союзу становить величезну загрозу, зокрема для Польщі, і може серйозно порушити баланс ринку. Польським виробникам, які мають дуже високі витрати на виробництво, потрібні стабільні ціни на цукровий буряк. Глобальна ринкова перспектива невизначена. Виробництво цукру в ЄС буде вищим. У Польщі буряків посіяли понад 40 тис га більше року тому. Таким чином, постачання цукру на ринок ЄС забезпечуватимуть виробники ЄС, немає жодних виправдань для збільшення імпорту цукру з України», – коментує Кшиштоф Нікель, президент Національної асоціації виробників цукрових буряків.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *