В Україні жнива стартували раніше і з доброю перспективою

В Україні жнива стартували раніше і з доброю перспективою - INFBusiness

Комбайни вийшли у поле на Миколаївщині. У цій південній області почали збирати озимий ячмінь. Аграрії кажуть, що цьогорічніжнива розпочалася на кілька тижнів раніше, ніж зазвичай. Позначилися посушлива погода і рання весна. Але й сівбу ніхто не скасовував, вона у кількох областях триває досі. Нині, за оперативними даними з регіонів, ярі зернові та зернобобові зростають на 5 млн 548 тис га. Порадувала кукурудза, якої посіяли 3 млн 928 тис тонн (+32,6 тис. га за тиждень, торік мали понад 4 млн. га). Найбільше «королівських» ланів на Полтавщині – 498,4 тис га. Далі значаться Чернігівщина, Черкащина, Вінниччина та Кіровоградщина.

Епопея із соняшником також триває досить вдало. Ця олійна культура вже зростає на 5 млн 190 тис. га (+65,9 тис. га за тиждень, рік тому було 5 млн 34 тис.). Найбільше його зростає на Дніпропетровщині – понад 757 тис. га. Окремо варто сказати про Харківщину, де посіяли 451,4 тис. га, хоча збиралися пів мільйона. Карти аграріям сплутав неочікуваний наступ військ рф.

Десь минулорічні площі перетікають з кукурудзи під соняшник, як, приміром, на Дніпропетровщині. А от на Сумщині, де скоротилися площі і під соняшником, і під кукурудзою, схоже, обрали соєву стратегію. У регіоні посіяли понад 196 тисяч гектарів (+ 65,9 тис. за тиждень), за площами область поступається лише Хмельниччині (215 тис.). У загальнодержавному масштабі цієї перспективної культури вже зростає 2 млн. 32 тис. га (торік 1 млн 812 тис.). Той факт, що соя активно завойовує вітчизняні лани, пояснюється її експортною привабливістю. У травні за кордон продали 112,4 тис. тонн вирощеної в Україні – на 45,7 мільйонів доларів. Найбільше придбав Єгипет – 22,8 тис. тонн. У списку покупців Німеччина, Туреччина, Румунія, Польща, Угорщина, Ліван, ОАЄ та Молдова. Але й без зовнішнього ринку у власників врожаю є запасний варіант реалізації. Соєва олія та макуха також за межами держави у пошані, тож українські переробні підприємства радо скуповують вирощене.

Валерій Друженко    

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *