В Мінагрополітики відповіли на підозру, оголошену першому заступнику міністерства

В Мінагрополітики відповіли на підозру, оголошену першому заступнику міністерства - INFBusiness

24 серпня 2023 року першому заступнику Мінагрополітики Тарасу Висоцькому НАБУ повідомило про підозру у використанні службового становища з метою одержання неправомірної вигоди.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Мінагрополітики.

Суть підозри зводиться до того, що Висоцький у період березня-квітня 2022 року погодив для обласних військових адміністрацій рахунків на оплату макаронних виробів із твердих сортів пшениці імпортного виробництва. При цьому, слідство вважає, що вартість макаронних виробів завищена і внаслідок такого завищення завдано збитків на суму 63 млн грн. 

Обґрунтовуючи  підозру, слідство зазначає, що вартість макаронних виробів станом на березень-травень 2022 року варіювалась від 33,65 грн. до 36,89 грн.

Однак у Мінагрополітики заявили, що слідство не враховує, що Державна служба статистики України за період березня-травня 2022 року надає ціни по макаронах з твердих сортів пшениці за 500 грам, а здійснювалась закупівля 1 кг, а тому ціна становила понад 72 грн. за кг, що виключає збитки.

Також, на думку Мінагрополітики слідство не врахувало, зокрема, що:

  • постанова КМ України №185 та №328 (щодо закупівлі продовольчих товарів через АТ «Укрзалізниця») не розроблялись Мінагрополітики, відповідно у змісті не визначалось повноваження Міністерства «під себе», які б давали змогу вчиняти зловживання;
  • визначення публічного Договору на постачання продовольчих товарів та його істотні умови (зокрема, строк та умови оплати поставок) не визначались першим заступником Міністра Висоцьким Т.М.;
  • Мінагрополітики не є стороною Договору, а відповідно не є розпорядником коштів на закупівлю товарів;
  • всі підприємства на закупівлю подавались документально на включення відповідними ОВА (які на своїх територія володіли інформацією щодо доброчесності і реальних можливостей цих підприємств). Міністерство та Висоцький Т. М. участі у відборі підприємств не брали;
  • прямого порушення жодної норми щодо виду товару, його сорту, його нестачі поставленого, або виробника (іноземний або вітчизняний) слідством не встановлено.

Окремо в Мінагрополітики зазначили, що саме оперативність, швидкість прийняття рішень, а також жорсткий контроль процедур, в тому числі, цін, дозволив в перші місяці війни максимально оперативно забезпечити внутрішньо переміщених осіб, місцевих жителів, військових, ТРО продуктами харчування. Це було зроблено вчасно ефективно без жодних збоїв у постачанні.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *