Транзит українського зерна через Польщу можуть контролювати Литва та Німеччина

Транзит українського зерна через Польщу можуть контролювати Литва та Німеччина - INFBusiness

Польща готова передати контроль над експортом українського зерна до портів Німеччини та Литви та обговорити нові механізми відправлення зерна до Польщі, заявив міністр сільського господарства Роберт Телус після онлайн розмови з міністром агрополітики України Миколою Сольським.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на rp.pl.

«Це була хороша розмова, яка допоможе розібратися в питаннях, пов’язаних з українським зерном, і зняти емоційні заяви», – сказав Телус.

Україна запропонувала Польщі компроміс щодо експорту свого зерна, який враховує інтереси польських фермерів. Відповіді від польського уряду Київ поки не отримав. Тим часом уряд Словаччини веде переговори з Києвом про зняття заборони.

Телус заявив, що українська сторона «добре» сприйняла аргумент, що Польща повинна спочатку розібратися зі своїм зерном і що зерно з України не може впливати на польський ринок. Проте Польща закликає Україну відкликати скаргу з СОТ.

«Це безпідставна скарга. Міністр сільського господарства України заявив, що буде говорити з міністром економіки, щоб відкликати скаргу. Я думаю, що ми всі хочемо шукати довгострокові рішення, тому ця образа непотрібна, скаргу слід відкликати», – сказав Телус.

Також Телус повідомив, що Польща підтримає субсидії на транзит українського зерна, запропоновані єврокомісаром Янушем Войцеховським, і хоче передати контроль над зерном до Литви та Німеччини.

«Ми на завершальній стадії досягнення угоди з Литвою про передачу портового контролю Литві. Щоб зерно йшло за межі ЄС. Міністр України запропонував передати контроль німецьким портам. Я пообіцяв, що ми розглянемо ці питання, нам потрібно це обговорити з контролюючими службами, – сказав Роберт Телус. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *