Торгівля зерном через чорноморські порти починає відновлюватись

Торгівля зерном через чорноморські порти починає відновлюватись - INFBusiness

Хоча зерновий коридор вже давно не працює, на ринку з’явився попит на фрахт суден до портів Чорного моря та пропозиції на поставки з них продукції. Пожвавлення відбулось після того, як два судна тимчасовим коридором зайшли до порту Чорноморськ, завантажилися зерном та вийшли з нього.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

На ринку з’явилися пропозиції, хоча й номінальні, на поставки на FOB Південний, Одеса та Чорноморськ кукурудзи по 183-190 $/т та фуражної пшениці по 186 $/т. Водночас на FOB – порти Дунаю ціни на фуражну пшеницю впали до 166-169 $/т, а на кукурудзу – до 177-195 $/т.

У найближчих виробників в регіоні ціни значно вище, так фуражну пшеницю у Констанці пропонують по 235 $/т FOB, кукурудзу – по 226 $/т FOB, кукурудзу на CFR Іспанія – по 240 $/т. Поки переважна частина торгівлі іде на умовах доставки покупцю. Деякі продавці пропонують поставки з портів України, але покупці побоюються ризиків та виникнення форс-мажорних обставин.

Для проведення продажів на умовах поставки потрібні адекватні ідеї фрахтових ставок, інакше рівень цін на FOB має ще більше знизитися, оскільки наразі дуже незначна кількість судів готова зайти до чорноморських портів України, тому затрати надто високі.

Так, вартість фрахту легкого судна з українських портів РОС до Іспанії складає щонайменше 60 $/т, тоді як фрахт з Констанци за тим же маршрутом коштує 21-22 $/т.

На ринку є інформація, що зафрахтовано ще кілька суден, які найближчим часом зайдуть для завантаження до чорноморських портів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *