Сольський розповів, за яким принципом будуть верифікувати зерно при експорті до країн-сусідів

Сольський розповів, за яким принципом будуть верифікувати зерно при експорті до країн-сусідів - INFBusiness

Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Сольський

Для подолання «зернової кризи» Україна розробила процедуру верифікації експорту чотирьох агрокультур відповідно до рішення Європейської Комісії та поки що не експортує до п’яти прикордонних країн агропродукцію без їхнього узгодження, повідомив міністр аграрної політики і продовольства України Микола Сольський під час зустрічі міністрів сільського господарства країн Вишеградської групи (Польща, Чехія, Словаччина та Угорщина).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на interfax.

«Ми запроваджуємо внутрішню процедуру верифікації експорту чотирьох культур (кукурудза, ріпак, соняшник, пшениця) до п’яти країн ЄС. Ця процедура передбачає видачу ліцензії від українського уряду протягом 30 днів з дня отримання заявки на експорт. Відповідну постанову уряду вже ухвалено, а тому експорт до п’яти країн без їхнього погодження вже не відбувається. Протягом цих 30 днів Україна інформує Європейську Комісію та відповідну країну про отримання заявки на експорт», – розповів міністр.

Механізм, коли експорт без погодження від країни-сусіда не відбувається, є максимально конструктивним і зрозумілим та враховує інтереси всіх сторін, запевнив Сольський і додав, що Україна надіслала країнам-сусідам пропозиції, як саме діятиме такий механізм. Україна очікує від них відповіді та можливі варіанти рішень. На сьогодні офіційна відповідь надійшла від Румунії.

Цього тижня Мінагрополітики України проведе переговори з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, а також Болгарією та Румунією для врегулювання механізму верифікації. На 28 вересня заплановано чергове засідання робочої групи з експорту української агропродукції у Європейській Комісії.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *