Проєкт USAID допомагає вітчизняним виробникам працювати під час війни

Проєкт USAID допомагає вітчизняним виробникам працювати під час війни - INFBusiness

У 2023 році проєкт USAID «Економічна підтримка України» закупив обладнання для збільшення потужності агропромислових підприємств з експорту зерна. Воно було придбане в українських виробників для підприємств, що експортують сільськогосподарську продукцію. Це дає змогу українським підприємствам отримувати додаткові замовлення, виплачувати зарплату співробітникам і сплачувати податки до бюджету.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці «Проєкт USAID «Економічна підтримка України».

Зокрема, Проєкт USAID придбав у товариства з обмеженою відповідальністю «Завод Кобзаренка» два  розвантажувачі вагонів мобільні (РВМ) та два бункери наземні перевантажувальні «Ковчег».

«Для агробізнесу дуже важливо мати сучасну потужну техніку, саме таку виготовляє наш завод, – говорить Євгеній Христенко – керівник відділу збуту Заводу Кобзаренка Євгеній Христенко. – Торік Проєкту USAID ми продали шість одиниць техніки. Вона користується попитом у наших клієнтів, що займаються експортом зернових. Ми як компанія-виробник постійно спілкуємося з аграріями, чуємо їхні побажання, вдосконалюємо наші розробки». 

Замовлення саме на РВМ від початку повномасштабного вторгнення росії до України зросли у Заводу Кобзаренка в 10 разів. Це пов’язано зі спробою Росії заблокувати експорт зернових Чорним морем, тож аграрії змінили маршрути доставки зерна, яке стали більше везти залізницею через країни Європи. Відтак потрібне було обладнання, яке перевантажує зерно із вагонів української колії до вагонів, які їдуть європейською колією. Це можна зробити за допомогою РВМ. 

«До 2021 року завод Кобзаренка продавав таких РВМ до 10 штук на рік. Коли почалася війна, аграрії не могли експортувати зерно Чорним морем, багато хто переорієнтувався на залізницю. Тож стали потрібні такі машини. Потужність однієї РВМ – 180 тонн на годину або три вагони на годину, але практика показує, що цей показник зменшується втричі – машині потрібно переїхати, переналаштуватися біля вагона. Виходить, що РВМ перевантажує 1 вагон на годину.  У 2022 році ми продали 116 таких РВМ», – розповідає Євгеній Христенко.

Інша техніка, яку закупив для партнерів Проєкт USAID,  – це наземний перевантажувальний бункер «Ковчег». Це обладнання дозволяє завантажувати зерно із зерновозів одразу у вагони, бо має шнек довжиною 5, 5 метрів. Воно було популярним і до війни, на нього залишається попит і наразі. 

«Ми дуже вдячні, що під час війни маємо такі замовлення. Адже це допомагає нашій компанії утримувати працівників та платити їм заробітну плату. Чим більше буде замовлень, які сприяють розвитку українського бізнесу, тим потужнішою буде наша економіка», – каже пан Христенко.

Наразі на підприємстві працюють 700 людей, ще 150 мобілізовані до Збройних Сил України. 

Нагадаємо, закупівля обладнання відбувається в рамках Ініціативи стійкості сільського господарства в Україні (АГРІ-Україна), яку реалізує Агентство США з міжнародного розвитку, для пом’якшення глобальної продовольчої кризи, що загострилася через жорстоку війну росії проти України.  

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *