Проблема із забороною імпорту українського зерна може вирішитись після виборів у Польщі та Словаччині, – Денис Марчук

Проблема із забороною імпорту українського зерна може вирішитись після виборів у Польщі та Словаччині, – Денис Марчук - INFBusiness

Денис Марчук

Україні важливо знайти механізм відстоювання своїх інтересів в процесі перемовин щодо обмеження країнами Східної Європи імпорту української агропродукції, заявив заступник голови Всеукраїнської агарної ради Денис Марчук під час брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Ukrinform TV.

«Ситуація не нова, ситуація прогнозована, тому що з цією проблемою ми зіткнулися ще фактично з квітня місяця і п’ять місяців ми перебували в інтенсивному перемовному процесі з нашими партнерами починаючи з Єврокомісії і закінчуючи представниками урядів Польщі, Угорщини, Словаччини, Болгарії, Румунії», – нагадав Денис Марчук.

З його слів, наразі проблема ускладнюється через політичний чинник – вибори у Польщі та Словаччині –  чим ближче до виборів, тим гостріша боротьба політиків за свого виборця.

Українська влада запропонувала продовжити імпорт, але за умови ліцензування на території України. Тобто ті компанії які будуть формувати певні партії по зерновій чи олійній групі мають отримувати ліцензію. Ці дані будуть узгоджуватись з Єврокомісією і країнами, куди буде здійснюватись імпорт.

Однак, вважає Денис Марчук, це буде додаткове обтяження, яке ляже на плечі українських виробників.

Вирішитись ситуація, на думку заступника ВАР, зможе після виборів у Польщі та Словаччині.

«До кінця 2023 року ми будемо згадувати про це як прикрість і почнемо далі конструктивно працювати».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *