Посуха знизить собівартість кукурудзи, але затримає сівбу озимини, – аналітики

Посуха знизить собівартість кукурудзи, але затримає сівбу озимини, – аналітики - INFBusiness

Через посуху, яка останнім часом спостерігається в Україні, вже частково втрачені осінні посіви озимих. Проте тривала відсутність опадів сприяє активному темпу збиральної кампанії та високим показникам якості зерна кукурудзи.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на ВАР.

«Прогнозна модель не показує опадів в Україні у найближчий час. Тому вологість зерна кукурудзи залишиться низькою, в середньому 17-20%, в той час як минулого сезону показник становив 30-35%. Це буде сприяти зниженню собівартості зерна кукурудзи, оскільки для зібраного врожаю буде достатньо одного циклу сушки. На початку жовтня аграрії активізують збирання кукурудзи, бо закінчать жнива соняшника та сої», – повідомили в аналітичному центрі сільгоспкооперативу «ПУСК».

Однак обстріли портів Одеси та Дунаю гальмують експорт кукурудзи. Українська зернова користується попитом з боку Китаю, виключно на базисі СIF, з поставкою у жовтні-грудні за умовною ціною 250$/т.

Наразі по всім базисам щотижня цінники на українську кукурудзу втрачають 3-5$/т. Пропозиція зернової висока, але логістичні проблеми є  і надалі будуть чинником падіння цін на кукурудзу, особливо під час розгортання збиральної кампанії.

Вже за тиждень можна очікувати наступний рівень цін за 1 тонну кукурудзи: СРТ річкові порти – 140-150$, DAP кордон – 145-155$.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *