Понад 30,6 млн тонн: урожай вимірюється не лише мільйонами зібраного, а й людськими життями

Понад 30,6 млн тонн: урожай вимірюється не лише мільйонами зібраного, а й людськими життями - INFBusiness

В Україні під завісу збирання ранніх зернових жнива у багатьох регіонах пригальмували дощі. Але добре, аби лиш опади були перепоною. Часто косовицю зупиняють небезпечні знахідки. Вибухові предмети на ланах – не рідкість. Міни, нерозірвані снаряди, рештки безпілотників у хлібах нагадують, що сільгоспвиробники жнивують в умовах воєнного стану.

З початку повномасштабного вторгнення рф до нашої країни – під час виконання господарських робіт – від згаданого мотлоху, який приніс на нашу територію «русскій мір», загинуло 128 аграріїв. Цим також вимірюється цінність  зібраних мільйонів тонн. Тож і рятувальникам часто на ниві не бракує  роботи. Так, у полі на Вінниччині вибухотехніки днями виїжджали на виклик та вилучили бойову частину ворожого безпілотника. Дрон не здетонував під час падіння. Працівники ДСНС транспортували небезпечну знахідку для подальшого знищення. На щастя, у цій історії обійшлося без потерпілих.

Якщо говорити про сам жнивний процес – упродовж тижня зібрано більше двох мільйонів тонн зернових та зернобобових, хоча попереднього намолотили понад 6 млн. Таке зменшення обертів пояснюється також тим, що на пшеничних та ячмінних ланах країни комбайни долають останні гектари, а пора кукурудзи ще не настала. Але загалом, як змальовують ситуацію оперативні зведення, станом на 8 серпня зібрано понад 27,3 млн тонн зернових та зернобобових, за середньої врожайності 41,9 ц/га та 3,3 млн тонн ріпаку (27,2 ц/га).          

В активі господарників найбільше пшениці – 20,9 млн тонн (44,2 ц/га). Далі у переліку зернових та зернобобових йде ячмінь 5,2 млн тонн (38,1 ц/га), горох 457,7 тис. тонн (22,1 ц/га), овес, жито, просо, гречка, та інші культури.

Пшениці за тиждень зібрали пів мільйона тонн. Роботи  ще тривали на Київщині, Хмельниччині, Тернопільщині, Львівщині, Полтавщині, Чернігівщині, Сумщині, Рівненщині, Волині, Харківщині, Донеччині, Херсонщині, Івано-Франківщині, Буковині, Закарпатті. Ячменю за тиждень намолотили майже 400 тис. тонн. Його продовжують збирати на Хмельниччині, Тернопільщині, Львівщині, Рівненщині, Волині, Сумщині, Харківщині.

Загалом зернових найбільше намолотили на Одещині (3,55 млн тонн), Дніпропетровщині (2,24 млн тонн) та Вінниччині (2,11 млн тонн). За середньою врожайністю пальму першості тримає Хмельниччина – 65,1 ц/га.

Тим часом, за вісім днів серпня оформлено на експорт майже 300 тисяч тонн ріпаку (на 142,3 млн доларів). Серед основних покупців Франція, Німеччина, Нідерланди, Бельгія, Великобританія. Зібраний урожай олійного насіння активно мчить за кордон: за валютною виручкою ріпак вийшов у лідери, випередивши і пшеницю, і соняшникову олію, і кукурудзу.

Пшениці з початку місяця експортовано 611 тис. тонн (на 114,4 млн доларів). Хлібна культура з України користується попитом у Індонезії, Іспанії, В’єтнамі, Бангладеш, Ємені, Тунісі, Ізраїлі та Алжирі.  

Валерій Друженко

Малюнок Олексія Кустовського

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *