Площа зрошуваних земель у південних областях збільшилась на 6%

Площа зрошуваних земель у південних областях збільшилась на 6% - INFBusiness

Цьогоріч водогосподарські організації Держрибагентства у Одеській, Запорізькій та Миколаївській областях надали аграріям послуг з подачі води на зрошення на площу близько 38 тис. га, що на 6 % більше ніж у минулому році.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Держрибагентство.

120 насосних станцій подали понад 100 млн м3 води, що це на 25 % більше ніж у минулому році.
Найбільша площа зрошення обслуговувалась Кілійським МУВГ: на понад 10 тис. га сільгоспугідь було подано понад 58 млн м3 води.

Завдяки плідній співпраці водогосподарських організацій та аграріїв під час поливної кампанії 2023 року українці отримали якісну сільськогосподарську продукцію: помідори, огірки, картоплю, персики, яблука, виноград та багато іншого.

На завершальному етапі зрошувального сезону проводиться вологозарядка, яка є запорукою гарантованого урожаю у наступному році завдяки насиченню ґрунту вологою. Науково та практично доведено, що вологозарядкові поливи дають позитивний результат при застосуванні у овочівництві та багаторічних насадженнях, під озимі культури. Проводять вологозарядкові поливи для поповнення запасів вологи як у верхніх, так і у глибших шарах ґрунту, що запобігає виникненню ґрунтової посухи.

Таким чином створюється буферний запас вологи в ґрунті, що забезпечує приріст урожаю. Особливо цінна осіння вологозарядка, яка покращує водний і тепловий режими ґрунту, а отже, й зимівлю плодово-ягідних дерев, озимих культур тощо.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *