Підсумки серпня на ринку зернових та олійних

Підсумки серпня на ринку зернових та олійних - INFBusiness

В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за серпень.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресреліз УУБ.

Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на початку серпня ринок пшениці відзначався здебільшого зростаючими цінами на продовольчу пшеницю і зниженням індикативів на фуражну.

«Продавці пшениці намагалися не послаблювати свої позиції та тримати ціни на попередніх рівнях, в той час, як покупці були більше схильні до зниження індикативів через зростання пропозиції на ринку. У зв’язку із низькою якістю зерна через дощову погоду, спостерігалась низька пропозиція продовольчої пшениці. На ринку фуражної пшениці прослідковувалася протилежна тенденція, що спонукало рух цін у низхідному напрямку. На ринку кукурудзи продавці намагалися підіймати свої цінові пропозиції, однак ймовірно дана тенденція буде не довготривала і залишки продукції минулого року в середньостроковій перспективі будуть тиснути на ціни.», – зазначили аналітики біржі.

На олійному ринку все більше покупців були в очікуванні на новий врожай, що спричиняло послаблення цін на кінець серпня. На фоні прогнозу високого урожаю олійних, ринок продовжив відображати низхідний тренд. Також на послаблення показників вплинув низький попит з боку переробників та країн ЄС.

Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру у серпні в Україні переважала тепла, у другій половині місяця – спекотна, погода.

«Станом на кінець серпня близько 50-60 % площ були охоплені ґрунтовою засухою, що більше минулорічного», – додали аналітики біржі.

Середні ціни попиту по Україні на кінець серпня щодо липня:

  • пшениця 2 клас (EXW) – 5 560 грн/т (+0,50%);
  • пшениця 3 клас (EXW) – 5 300 грн/т (-2,93%);
  • пшениця фуражна (CPT) – 4 880 грн/т (-7,92%);
  • кукурудза фуражна (CPT) – 4 460 грн/т (-0,10%).

Протягом місяця спостерігалась тенденція зниження ціни на зернові у світі. В останній тиждень вартість зерна впала, а олійний комплекс демонстрував волатильну динаміку торгівлі та на кінець місяця закрився нижче. Стурбованість зростає у зв’язку з тим, що на Середньому Заході США, як і раніше, переважає сухий прогноз.

«На кінець місяця ціни на пшеницю постійно зазнавали тиску. Історично склалося,  що ціни на пшеницю досягають своєї найнижчої точки приблизно у серпні чи вересні, а поточні спостереження передбачають аналогічну траєкторію цього року. Ціни на кукурудзу CBOT знизились також і ця тенденція пояснюється сезонним тиском врожаю. Щорічно ціни на кукурудзу, зазвичай, знижуються у період вересень-жовтень, цього року схоже спостерігається аналогічна траєкторія.», – відмічають аналітики.

З повною  версією звіту можна ознайомитись  у безкоштовному чат-боті для купівлі та продажу аграрної продукції в Телеграм – AgroMarket UUB – далі «поділитись номером» – розділ «Аналітика».

Підсумки серпня на ринку зернових та олійних - INFBusiness

Підсумки серпня на ринку зернових та олійних - INFBusiness

Підсумки серпня на ринку зернових та олійних - INFBusiness

Підсумки серпня на ринку зернових та олійних - INFBusiness

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *