Переробка соняшнику в новому сезоні може скоротитись

Переробка соняшнику в новому сезоні може скоротитись - INFBusiness

Згідно з оновленими даними ІА «АПК-Інформ», за сезон-2022/23 в Україні було перероблено 13,9 млн тонн соняшнику, що на 20% перевищило показник сезону-2021/22 та на 4% – показник 2020/21 МР.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на apk-inform.com.

«Такого показника, незважаючи на скорочення врожаю у 2022 р. до семирічного мінімуму, вдалося досягти перш за все за рахунок рекордних перехідних залишків на початок 2022/23 МР, які оцінюються нами в 3,5 млн тонн», – зазначає аналітик олійних ринків агентства «АПК-Інформ» Світлана Киричок.

Вона прогнозує, що в новому сезоні-2023/24 переробка олійної, скоріше за все, скоротиться внаслідок скорочення загальної пропозиції соняшнику на внутрішньому ринку.

Так, за оновленим прогнозом АПК-Інформ, урожай даної культури в Україні у 2023 р. збільшиться до 13,4 млн тонн (+7% до 2022 р.), проте за рахунок скорочення перехідних залишків на 98% відбудеться скорочення загальної пропозиції на 16%. Внаслідок цього обсяг переробки соняшнику в сезоні-2023/24 може становити близько 12,4 млн тонн (-11%), але буде залежати від низки факторів.

Передусім це темпи та обсяги експорту соняшнику. Варто відзначити, що Єврокомісія прийняла рішення не продовжувати заборону на імпорт українських сільгоспкультур до 5 країн ЄС після 15 вересня, але Польща, Угорщина та Словаччина продовжили дану заборону в односторонньому порядку. А от до Болгарії та Румунії експорт українського соняшнику, найвірогідніше, відновиться вже найближчим часом, про що свідчить підвищення активності експортно-орієнтованих компаній у даному напрямку.

Це може призвести до збільшення конкуренції за сировину на внутрішньому ринку, а також надати підтримку цінам, які майже за 2 тижні збиральної кампанії знизилися більш ніж на 4000-5000 грн/т, зауважує експерт.

Ще один суттєвий фактор впливу – це темпи експорту соняшникової олії, які залежатимуть від пропускної здатності альтернативних шляхів експорту.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *