Одеський припортовий завод готується відновити виробництво добрив

Одеський припортовий завод готується відновити виробництво добрив - INFBusiness

Державний “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) вперше з 2021 року готується відновити повноцінну роботу, у тому числі виробництво добрив, повідомила українська редакція Forbes із посиланням на поінформоване джерело в уряді.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на censor.

За даними співрозмовника видання, повноцінний запуск ОПЗ може відбутися вже у серпні. ОПЗ належить Фонду держмайна України (ФДМУ) та готується до приватизації. У Фонді відмовилися коментувати можливе відновлення роботи ОПЗ із посиланням на безпекові ризики.

До повномасштабного вторгнення ОПЗ здійснював виробництво добрив та перевалку російського аміаку, але з лютого 2022 року підприємство зупинили. Відтоді хімзавод працює частково, займаючись непрофільною діяльністю: виробляє кисень та азот, займається перевалкою зернових.

Відновлення роботи ОПЗ чекають українські аграрії. Якщо завод почне виробляти добрива та постачати їх на внутрішній ринок, це автоматично зменшить їхню вартість для фермерів, каже заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Втім, безпекові ризики для відновлення роботи заводу зберігаються: розташування заводу неподалік Одеси означає, що удар російської ракети по складу може спричинити техногенну катастрофу. Захистити завод від цього неможливо.

Як повідомлялося, “Одеський припортовий завод” (ОПЗ) планував відновити роботу у червні 2022 року, проте відмовився від цього через загрозу російських ракетних обстрілів.

Перед цим наглядова рада ОПЗ звільнила трьох членів правління, які у перші місяці повномасштабної війни виписали собі премії на 7 млн грн.

При цьому правоохоронці розслідують цілу низку справ про корупцію, пов’язану з управлінням заводом. В межах однієї із них Національне антикорупційне бюро викрило злочинну організацію на чолі з колишнім головою Фонду держмайна Дмитром Сенниченком. Упродовж 2019-2021 років її учасники заволоділи понад 500 млн грн коштів АТ “Одеський припортовий завод” та АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія”.

Сума неправомірної вигоди, отримана членами злочинної організації за весь час контролю над “Одеським припортовим заводом”, за оцінками НАБУ, становить понад 2 мільярди гривень.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *