На Закарпатті чиновники підробляли фітосанітарні сертифікати для експорту зерна

На Закарпатті чиновники підробляли фітосанітарні сертифікати для експорту зерна - INFBusiness

На Закарпатті Головному інспектору відділу ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області, співробітнику Закарпатської обласної фітосанітарної лабораторії та митному брокеру повідомили про підозру у несанкціонованій зміні інформації, що оброблюється в автоматизованих системах, та службовому підробленні (ч. 3 ст. 362, ч. 1 ст. 366 КК України).

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на пресслужбу Закарпатської обласної прокуратури.

Слідство встановило, що підозрювані розробили протиправний механізм видачі підроблених фітосанітарних сертифікатів експортерам зерна. Без відбору зразків продукції вони вказували в документах дані про її відповідність вимогам і вносили все це до спеціалізованої інформаційної системи PHIS, доступ до якої є у співробітників Держпродспоживслужби.

Фігуранти діяли за попередньо узгодженим планом: митний брокер надавала співробітникам держустанов дані щодо транспортних засобів і вантажу, необхідні для виготовлення сертифікатів. Подекуди транспорт із продукцією знаходився за межами Закарпаття, однак у документах йшлося про нібито проведені обстеження вантажу та відбір зразків зернових для експертизи.

Правоохоронці задокументували десяток випадків такого підроблення документації для перевезення кукурудзи за кордон.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *