На полицях супермаркетів поступово зростає частка імпортних овочів і фруктів

На полицях супермаркетів поступово зростає частка імпортних овочів і фруктів - INFBusiness

В цьому році спостерігалась низька ціна на всі столові овочі, проте тенденція вже почала плавно змінюватись у бік підвищення цін. Вже за кілька місяців вартість цієї категорії продукції суттєво зросте. Також збільшується імпорт овочів та фруктів, оскільки літній сезон добіг кінця, розповіла Катерина Нічаєва, директорка департаменту фреш мережі VARUS, 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на EastFruit.

«Основними критеріями для вибору імпортерів є якість, смак товару та ціна. Зараз закінчився сезон кісточкових фруктів, а починається сезон цитруса, який буде імпортуватись з Туреччини, Греції, Іспанії та Італії, як і в попередні роки. Помело буде завозитись з Китаю, а гранат – з Туреччини, Єгипту, Азербайджану та Узбекистану. Загалом частка імпорту фруктів прогнозується на рівні 60-70%», – зазначає представниця мережі супермаркетів VARUS Катерина Нічаєва.

Частка імпортної та місцевої продукції на полицях українських супермаркетів залежатиме від декількох факторів. Як підкреслює Катерина Звєрєва, керівниця сайту Міжнародної інформаційно-аналітичної платформи EastFruit, на вибір ритейлерів та українських споживачів щодо імпортних або локальних овочів і фруктів впливає декілька основних чинників, таких як ціна, якість, сезонність, екологічність, зручність, а також фактор етичності та підтримки локального «свого» виробника.

«І все ж ціна залишається одним з основних факторів при виборі овочів та фруктів. У сезон локальні овочі та фрукти часто більш доступні за ціною, в той час, як імпортні можуть бути дорожчими через логістичні та митні витрати», – зазначає Катерина Звєрєва.

Також вона зазначає, що мережі супермаркетів, як і їхні покупці в Україні звертають увагу на якість продукту. Локальні овочі та фрукти можуть бути свіжішими через швидке транспортування «з лану до столу». Проте, імпортні фрукти та овочі можуть представляти більшу різноманітність та вдовольняти екзотичні вподобання вимогливого покупця.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *