На наступний рік збільшили допомогу аграріям на деокупованих територіях

На наступний рік збільшили допомогу аграріям на деокупованих територіях - INFBusiness

На наступний рік в бюджеті запланована безповоротна допомога для  підтримки аграріїв на деокупованих територіях – майже 800 млн гривень. Це 20 млн євро, наданих Україні  ЄС», – повідомив перший заступник міністра агрополітики Тарас Висоцький під час круглого столу «18 місяців війни. Збитки агросектору та перспективи відновлення галузі».

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

Як зазначив Тарас Висоцький, на сьогодні підтримка фермерів включає безпосереднє фінансування та ресурсну допомогу насінням, добривами тощо. Найбільш дієвою для фермерів є фінансова підтримка з розрахунку на гектар. Така допомога планується з наступного року за кошти Європейського Союзу. 

Він відзначив, що оформити таку допомогу фермери можуть через Державний аграрний реєстр. Основна умова – зареєстровані права власності або оренди на землю. 

Крім того, перший заступник Міністра повідомив, що в проекті Державного бюджету 2024 року  передбачено 2 млрд гривень компенсації за послуги з розмінування с/г земель.

Також вступили в силу зміни до програми «Доступні кредити 5-7-9», які передбачають  спецумови фінансування для підприємців з деокупованих територій. Зокрема, чітко визначені категорії деокупованих територій, щоб зробити кредити для аграріїв більш доступними.

«Оновлені пільгові умови за програмою «Доступні кредити 5-7-9» передбачають  ставку 1% річних протягом перших двох років і 3%, починаючи з третього року кредитування. Решта компенсується з держбюджету. Фактично – це безкоштовний кредит, який допоможе аграріям на деокупованих територіях відновити своє виробництво», – наголосив Тарас Висоцький. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *