На деяких полях через посуху озима пшениця не проростала 20 днів, – НААН

На деяких полях через посуху озима пшениця не проростала 20 днів, – НААН - INFBusiness

За інформацією НААН України, в третій декаді вересня по всій території спостерігалася дуже тепла, як для кінця вересня, та бездощова погода, що сприяло завершенню вегетації та збиранню врожаю пізніх сільськогосподарських культур. Проте, через дефіцит опадів та брак продуктивної вологи у верхніх шарах ґрунту на окремих площах східних областей озима пшениця на раніше засіяних площах не проростало упродовж 20 днів.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на minagro.

У третій декаді вересня майже на всій території країни опади не спостерігалися, за винятком західних областей, де дощовими були лише дві доби.

За даними Укргідрометеоцентру станом на 20 вересня запаси продуктивної вологи в орному шарі ґрунту під озимими культурами на більшості площ, призначених під посів озимих культур, залишалися недостатніми (11-20 мм) та незадовільними (менше 10 мм продуктивної вологи). На багатьох площах південних, окремих площах Кіровоградської та Харківської областей 0-20 см шар ґрунту був зовсім сухий. Лише у деяких районах, де відмічалися локальні дощі, запаси вологи були достатніми та оптимальними.

За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» стан пізніх зернових культур на даний час добрий.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *