«Кооперація на 360 °»: фермерський зліт відбувся

«Кооперація на 360 °»: фермерський зліт відбувся - INFBusiness

Кооператив «Ukrainian Agro Connection» створився у 2021 році, але потім розпочалася пандемія коронавірусу, а згодом і повномасштабна війна, тому робота «заморозилася». Повноцінно працювати кооператив почав рік тому.

За основу щодо створення кооперативу було взято модель американських сільськогосподарських кооперативів (Південна Америка), де саме такі організації відіграють ключову роль в житті фермера. На сьогодні в кооперативі «Ukrainian Agro Connection» 11 фермерських господарств-членів (земельний банк — 20 тис. га землі: Полтавська, Чернігівська, Волинська, Хмельницька, Вінницька області) і сюди запрошують приєднуватися усіх бажаючих!

Фермерський зліт «Кооперація на 360 °», який відбувся 10 листопада у Києві — це другий захід ініційований кооперативом «Ukrainian Agro Connection».

«Ідея організовувати такі події виникла тому, що під час спілкування з фермерами розумієш, що варто кооперуватися, об’єднуватися, ділитися досвідом та напрацюваннями. І головне, — довести фермеру, що кооператив — це не колгосп, бо у багатьох ще саме таке розуміння. Кооператив об’єднує тих, хто хоче розвиватися, хто має спільні інтереси, хто ділиться досвідом з колегами і працює разом на результат, аби досягти в сільському господарстві більшого, оптимізовувати процеси виробництва», — каже керівник кооперативу Богдан Купріянов.

Саме такі фермерські зльоти допомагають донести сільгоспвиробникам нові рішення, ідеї, дають змогу познайомитися з новими учасниками агроринку, а також зустрітися та поспілкуватися з діючими партнерами.

Богдан Купріянов, керівник кооперативу «Ukrainian Agro Connection»:

«Ми несемо майже освітню місію, хочемо, скажімо, «розворушити» фермера, спонукати його до ефективної роботи в сільському господарстві. Ми співпрацюємо з різними організаціями, які допомагають фермерам отримувати гранти, наприклад. Навчаємося разом із фермерами новаціям, які впроваджуються в сільському господарстві. Також наш кооператив дотичний до створення найбільшої організації водокористувачів України. Це організація, яка незабаром має прийняти до себе на баланс меліоративну систему від держави і підтримувати її в належному стані та надавати послуги водокористувачам. Це Інгулецька зрошувальна система, яка розташована на території двох областей (Миколаївської та Херсонської). Після підриву Каховської ГЕС ця система стала найбільшою меліоративною мережею і туди направлено наразі багато інвестицій, ми намагаємося залучити гранти, знайти кошти та ін. В тому регіоні залишилося дуже багато фермерів, зокрема і овочівників, які потребують води, ми з ними комунікуємо, вислуховуємо їхні потреби і допомагаємо у вирішенні.

Я закликаю фермерів долучатися до нашого кооперативу, аби вони були більш проактивними, навчалися, дізнавалися більше нового, тоді вдасться рухатися вперед і подолати всі виклики, які постають перед ними та всіма нами в ці складні часи».

Цього року на фермерському зльоті зустрілися агровиробники з різних куточків України, а також представники Міністерства агрополітики, інших профільних установ та організацій. Під час панельних дискусій запрошені спікери висвітлили актуальні наразі теми: Підсумки року та прогнози на 2024 рік, ціни на олійні та зернові; Куди та кому продавати зерно?; Як змінився ринок землі після 24 лютого?; Програми кредитування для агробізнесу; Гранти, фінансування; Аграрні розписки; Переробка сировини; Біологізація — розумна інвестиція сьогодення; Іноземці в агробізнесі України тощо.

В майбутньому кооператив «Ukrainian Agro Connection» планує проводити подібні фермерські зльоти в різних регіонах України, а також будуть і онлайн-навчання для сільгоспвиробників від провідних експертів — партнерів кооперативу (юридичних, логістичних компаній, УЗА, USEID Агро, фермерів, які мають досвід в тому чи іншому питанні тощо). 

Детальніше теми конференції редакція журналу «Пропозиція» розкриє в статтях. Слідкуйте за інформацією на сайті та в друкованих виданнях «Пропозиції».

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *