Компанія FMC долучилася до гуманітарного розмінування українських земель

Компанія FMC долучилася до гуманітарного розмінування українських земель - INFBusiness

Україна сьогодні чи не найбільш забруднена внаслідок воєнних дій держава у світі. Експерти оцінюють масштаби ситуації і дають прогнози — так, розчищення країни від снарядів, мін та інших вибухонебезпечних предметів може відбуватися десятиліттями!

Чимало таких предметів знаходять на своїх полях аграрії, в результаті, вони не можуть повноцінно працювати, ділянки простоюють, а фермери втрачають кошти. 

До гуманітарного розмінування земель України, і не лише сільськогосподарських, долучаються чимало агрокомпаній, великих агрохолдингів, які надають фінансову підтримку фахівцям. Так, цьогоріч донором благодійної організації ХАЛО Траст стала корпорація FMC, провідна світова аграрна науково-виробнича компанія.

Наталія Савченко, генеральна директорка, компанія FMC:

«Після першого пережитого шоку, в якому ми всі перебували на початку повномасштабного вторгнення, ми зрозуміли, що наші аграрії стикнулися з величезною проблемою — заміновані поля. А наша місія — повернути їм той інструмент, яким вони заробляють, — землю. І, коли ми оцінили масштаб проблеми, то почали думати, як можемо посприяти, бо, перш за все, ми свідомі громадяни України, свідомий бізнес. Тому виникла ідея допомагати у розмінуванні. Це було досить складно, бо потрібно було знайти надійного партнера і я дуже рада, що ми знайшли ХАЛО Траст та розпочали співпрацю. Ми виступаємо донорами у цій співпраці і у рамках кампанії «Культивуємо свободу» спрямовуємо кошти на втілення проєкту із розмінування земель — це 3 % від продажів FMC в Україні. Плануємо передавати до мільйона доларів у рік».

Компанія FMC розпочала участь в проєкті цьогоріч і планує продовжити спільну роботу з ХАЛО Траст й у майбутньому. Наталія Савченко закликає долучитися до проєкту й інші компанії, бо роботи багато і коштів потрібно чимало.

ХАЛО Траст — це британська благодійна, некомерційна організація, яка займається обстеженням земель, знешкодженням наземних мін та нерозірваних боєприпасів, котрі можуть загрожувати життю та здоров’ю людей. Ця організація працює по всьому світові, де допомагає державним структурам у розчищенні територій після та під час воєнних конфліктів. Так сьогодні відбувається і в Україні, ХАЛО Траст у нас із благодійною місією, робочі групи розміновують найбільш проблемні ділянки держави. Наразі працюють на Київщині, Сумщині, Чернігівщині, Херсонщині, Миколаївщині та Харківщині.

Редакція журналу «Пропозиція» відвідала одне з мінних полів у Київській області, в Бучанському районі, адже тут, як всім відомо, відбувалися жахливі події ще на початку повномасштабної війни у лютому 2022 року.

Чотири групи по дев’ять осіб у кожній ХАЛО Траст щодня працюють над обстеженням та очищенням забрудненої боєприпасами території. Розмінуванням займаються як чоловіки, так і жінки. Одне з сільгоспполів, що в селі неподалік Макарова було заміноване чи не повністю, близько 160 тис. кв. м вдалося розчистити і цю ділянку вже обробляє фермер, ще майже 60 тис. кв. м у процесі розмінування. Фахівці працюють за допомогою робоката — це така невелика гусенична техніка, яка допомагає розчистити забур’янену ділянку для подальшого ручного розмінування. Керує нею оператор за допомогою пульту, тобто, людина не має безпосереднього контакту з робокатом.

Компанія FMC долучилася до гуманітарного розмінування українських земель - INFBusiness

Машина може рухатися з максимальною швидкістю всього 9 км/год і «йде» мінним полем дуже обережно. Далі розмінувальники перевіряють ділянку вручну металошукачами і за виявлення небезпечного предмета повідомляють саперів, які й вивозять та знешкоджують «знахідки». Тож, робота триває, кажуть фахівці ХАЛО Траст і сподіваються, що їм швидко вдасться допомогти Україні.

Більше про ХАЛО Траст в Україні та участь в гуманітарній місії компанії FMC читайте в жовтневому випуску журналу «Пропозиція».

Компанія FMC долучилася до гуманітарного розмінування українських земель - INFBusiness

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *