Кількість аукціонів з оренди земель на Prozorro.Продажі буде зростати, – Роман Нейтер

Кількість аукціонів з оренди земель на Prozorro.Продажі буде зростати, – Роман Нейтер - INFBusiness

Цьогоріч у жовтні зафіксовано абсолютний рекорд за кількістю земельних торгів на Prozorro.Продажі  – громади передали в оренду 549 ділянок сукупною площею 5,1 тис. га. Це найбільший показник з моменту запуску електронних земельних аукціонів у жовтні 2022 року.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис на facebook сторінці Kyiv School of Economics.

Як зауважив експерт KSE Агроцентр та дослідник проєкту «Земля незламності» Роман Нейтер, у 2024 році варто чекати нових рекордів.

«У наступному році ми очікуємо зростання кількості аукціонів з оренди земель на платформі Prozorro.Продажі за рахунок передачі в оренду земель, що перебували в держпідприємствах на праві постійного користування, що стало можливим завдяки ухваленню Закону №3272 у липні цього року».

Загалом обіг землі забезпечив 10% усіх податкових надходжень територіальних громад у вересні 2023 року, а для деяких областей становив понад 15%. Від обороту сільськогосподарських земель місцеві бюджети поповнились на майже 2,9 млрд грн, що на 9% більше ніж за аналогічний період 2022 року (2,7 млрд грн).

Серед усіх видів правочинів із сільгоспземлями у жовтні 2023 року переважали оренда (42,4%) та успадкування (42,3%). Угоди ж купівлі-продажу становили лише 12,7% від загальної кількості земельних транзакцій. Загальна площа орендованих у жовтні земель (58,1 тис. га) у 3,6 раза перевищувала площу проданих земель (15,9 тис. га).

Всього з моменту відкриття ринку земель було укладено 180 тис. угод купівлі-продажу сукупною площею понад 395,7 тис.га, або 1,13% сільгоспземель на підконтрольних Україні територіях. 

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *