Кабмін продовжив термін ідентифікації для отримання пенсій і соцвиплат ВПО в Ощадбанку: подробиці

Кабмін продовжив термін ідентифікації для отримання пенсій і соцвиплат ВПО в Ощадбанку: подробиці - INFBusiness

Кабінет Міністрів продовжив строк ідентифікації отримувачів пенсій та соцвиплат в Ощадбанку. Уряд прийняв постанову, за якою період для фізичної ідентифікації продовжено до 31 грудня 2023 року. Це стосується внутрішньо переміщених осіб, яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

“До кінця поточного року навіть за відсутності ідентифікації держава не припинятиме зазначені виплати, а Ощадбанк не блокуватиме рахунки. Також урядова постанова розширює можливості для фізичної ідентифікації, необхідної для продовження отримання соціальних виплат. Зокрема, можна буде проводити ідентифікацію особи з використанням відеоконференцзвʼязку, під час сеансу якого предʼявлятимуться документи, що посвідчують особу”, – йдеться у повідомленні. 

У міністерстві пояснюють, що до фізичної ідентифікації прирівнюються авторизація в особистому електронному кабінеті. Це треба зробити на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України за допомогою віддаленого кваліфікованого електронного підпису “Дія Підпис” (Дія ID). Якщо ви поживаєте закордоном, то потрібне засвідчення від закордонної дипломатичної установи України. Посольство чи консульство має підтвердити факт, що людина є живою. 

Виплати переселенцям змінили 

В уряді прийняли ще кілька рішень щодо ВПО. Зокрема, як писав Інформатор, змінили дату виплат. Тепер отримувати грошову компенсацію можна буде лише у два періоди – до 15 і до 28 числа кожного місяця. Йдеться про підтримку осіб з інвалідністю й дітей, яким продовжать щомісяця виплачувати по 3 тисячі гривень, а ще про всіх  інших внутрішніх переселенців, які отримують  2 тисячі гривень на особу. 

Також Інформатор пояснював про нюанси отримання соціальної допомоги на дітей ВПО, народжених після повномасштабного вторгнення.

Источник

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *