Фермери намагаються розміновувати поля: безпілотний трактор працює на Донеччині

Фермери намагаються розміновувати поля: безпілотний трактор працює на Донеччині - INFBusiness

Двадцять гектарів з майже трьох тисяч розмінували фермери одного з господарств у селі Долина Донецької області. Аби безпечно знаходити боєприпаси власними зусиллями створили трактор на дистанційному керуванні. Після обробки землі безпілотною технікою, приїжджають спеціалісти ДСНС та розміновують.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Суспільне.

На сільгосппідприємстві «Дружба» зробили трактор на дистанційному керуванні. Ним людина управляє на відстані кількох десятків метрів. Техніка дозволяє перевірити поле на залишки вибухонебезпечних предметів.

Такі технології побачили у колег з Харківської області, розповідає директор сільгосппідприємства Євген Астрахов. Машина коштувала аграріям 10 тисяч доларів.

«Трактор на гідравліці, за допомогою радіопередавача ним керуємо. Це як гоночна машина», – пояснює аграрій.

За словами директора «Дружби», заміновані всі 2700 гектарів землі підприємства. Фермери самі знаходять боєприпаси, потому викликають ДСНС – піротехніки розміновують. Наразі розмінували два десятки гектарів.

Цьогоріч, розповідає Євген Астрахов, ще не знає, чи почнуть посівну на 20 гектарах розмінованого поля.

Цьогоріч у Донецькій області вперше почнеться гуманітарне розмінування, яким займаються міжнародні організації з протимінної діяльності. Згідно із державним планом, мають розмінувати майже 13 тисяч гектарів сільськогосподарських земель.

До першої черги увійшли деокуповані населені пункти Лиманської та Святогірської громад, тобто і Долина, де відновлюється «Дружба». За словами начальника Святогірської військової адміністрації Володимира Рибалкіна, спеціалісти наразі об’їжджають, вивчають всю цю ситуацію із замінуванням.

«Ми втратили поки що, на жаль, п’ять великих фермерських підприємств, які наразі не працюють через те, що дуже велике забруднення вибухонебезпечними предметами їхніх територій. Кожне з таких великих фермерських підприємств – було приблизно до ста робочих місць», – розповів Володимир Рибалкін.

За його словами, наразі фермери звільненні від податків через неможливість працювати. І всі вони дуже чекають на допомогу з очищенням землі від залишків снарядів.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *