Експорт агропродукції автотранспортом через польський кордон впав на 50%

Експорт агропродукції автотранспортом через польський кордон впав на 50% - INFBusiness

Експорт автомобільним транспортом на початку грудня суттєво знизився і склав 50 тис. тонн станом на 04.12, порівняно з 72 тис. тоннами у листопаді та 71 тис. тоннами у жовтні. Загальний середній показник пропуску агропродукції через кордон на добу в грудні знизився до 12 538 тонн, порівняно з аналогічним показником у листопаді (18 012 тонн) та жовтні (17 886 тонн). 

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Найбільше зниження пропускної здатності до 50% відбулося через прикордонні пункти з Польщею – з 6400 тонн у листопаді до 3200 тонн на добу в середньому у грудні.

На ринку автомобільних перевезень самоскидами формується окремий ринок попиту та пропозиції в напрямку порту Констанція з центральної та західної України. Ставки в середньому варіюються в межах 75-95 євро за тонну.

Експорт агропродукції залізничним транспортом через кордони в напрямку Європи продовжує знижуватися в грудні, становлячи всього 436 вагонів на добу. Потік вагонів з зерновими вантажами продовжує балансувати між західним кордоном та морськими портами Великої Одеси. Середньодобова норма обробітку (вивантаження) вагонів в портах Чорного моря поступово підвищується та наближається до 1000 вагонів на добу. У той же час, середньодобова кількість вагонів, які рухаються в напрямку портів Чорного моря, зростає і склала 5619 вагонів протягом 4 днів грудня.

Ставки фрахту для залізничних перевезень європейськими поїздами з західного кордону в напрямку північної Італії вже пропонуються на рівні 50-60 євро за тонну. У напрямку до порту Гданськ, зерно з західних кордонів можна перевозити за ставками, які коливаються в межах 40-50 євро за тонну.

Експортні відвантаження водним транспортом у листопаді зросли до 4,3 млн тонн – рекордного місячного показника з квітня цього року. Зокрема, було відправлено на експорт 2,7 млн тонн через порти Чорного моря та 1,6 млн тонн через порти Дунаю.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *