Експорт агропродукції автомобільним і залізничним транспортом у серпні знизився

Експорт агропродукції автомобільним і залізничним транспортом у серпні знизився - INFBusiness

Станом на 12 серпня автомобільним транспортом було експортовано 128,5 тисяч тонн сільськогосподарської продукції. Минулого тижня експорт знизився на 6% порівняно з позаминулим тижнем, досягнувши 73,5 тисяч тонн.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на допис в telegram каналі SPIKE BROKERS.

Найбільше продукції пройшло через польський кордон – 35,6 тисяч тонн, що на 4% більше, ніж попереднього тижня. На молдавському кордоні експорт знизився на 24% і склав 11,8 тисяч тонн. Румунський кордон також показав зниження на 14%, до 14,5 тисяч тонн. Незначне зниження на 3% спостерігалося на угорському кордоні, з обсягом 6,8 тисяч тонн. Водночас на словацькому кордоні зафіксовано зростання на 4%, до 4,8 тисяч тонн.

Основні експортні товари у серпні – соняшникова олія (15,5 тисяч тонн) та соєві боби (9,4 тисяч тонн). Тарифні ставки на перевезення до країн ЄС залишилися незмінними, тоді як тарифи на внутрішні перевезення до дунайських портів зросли на 2 долари.

Минулого тижня також відбулося зниження залізничних перевезень агропродукції. Середньодобове навантаження на польському кордоні зменшилося на 40% і склало 47,72 вагони на добу. Подібна ситуація спостерігалася на румунському кордоні, де показник знизився на 30%, до 47,45 вагони на добу. Однак, на словацькому кордоні навантаження зросло на 19%, до 30,36 вагони на добу, а на угорському – на 10%, до 23,45 вагони на добу.

Загальний середньодобовий показник передачі вагонів знизився на 10% і склав 214 вагонів на добу. Водночас, середньодобове вивантаження у портах Великої Одеси зросло на 14%, до 1 143 вагони. Кількість вагонів, що прямують до портів, зросла на 8% і склала 5 373 вагони. У порту Ізмаїл кількість вагонів знизилася на 14% до 328 одиниць, але середньодобовий показник вивантаження залишився стабільним – 55 вагонів на добу. Тарифні ставки знизилися на 1-3 долари в залежності від напрямку.

Зниження активності та попиту на водні перевезення послабило позиції власників хендісайзів та барж, тоді як власники панамаксів та костерів зберігають свої цінові позиції на рівні минулого тижня.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *