До кінця року хліб може здорожчати на 10%, – Юрій Дученко

До кінця року хліб може здорожчати на 10%, – Юрій Дученко - INFBusiness

В жовтні на українців може чекати здорожчання хліба до 5%, а до кінця року – до 10%, вважає президент Всеукраїнської асоціації пекарів (ВАП) і директор ТОВ «Київ Хліб» Юрій Дученко.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Delo.ua.

Головними проблемами українських пекарів є збереження високих цін на пшеницю 2-го класу, яка використовується для випікання хліба, а також недостатня її кількість на внутрішньому ринку. Наразі вже можна говорити, що до кінця сезону хлібопекарська галузь може недоотримати майже 1 млн тонн пшениці 2-го класу, зазначає Юрій Дученко.

На ціну хліба і хлібобулочних виробів впливатиме здорожчання енергоносіїв і пального через повернення його оподаткування. Крім того, на сьогодні пекарі отримують низькі зарплати, тому можливість їх підвищення є вкрай важливою для збереження кадрового потенціалу хлібопекарської галузі.

Ці фактори стануть передумовами для росту цін на хліб та хлібобулочні вироби в межах 5-10% до кінця року, констатував президент ВАП.

Згідно з даними Держстату, з початку року хліб житньо-пшеничний подорожчав на 2,1%, до 35,83 грн в серпні з 35,06 грн в січні, а батон – на 3,1%, до 22,52 грн з 21,83 грн.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *