Ціни на кукурудзу зростають, але виробники не поспішають її продавати

Ціни на кукурудзу зростають, але виробники не поспішають її продавати - INFBusiness

Високий експортний попит та стримування продажів виробниками в очікуванні кращої ціни обумовив зростання цін попиту на кукурудзу минулого тижня.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на graintrade.

Закупівельні ціни виросли на 2-3 $/т до 150-153 $/т або 5900-6100 грн/т з доставкою в порти Чорного моря та 158-162 $/т або 6200-6300 грн/т з доставкою в порти Дунаю. Виробники продають кукурудзу невеликими партіями в очікуванні подальшого зростання цін, тому експортери змушені підвищувати ціни, щоб забезпечити виконання контрактів.

Наразі в Україні з 3,44 млн га або 84% площ зібрано 26,08 млн т кукурудзи з урожайністю 7,58 т/га. Експорт кукурудзи у 2023/24 МР склав 6,47 (9,8 млн т торік) із прогнозованих USDA 12 млн т кукурудзи, зокрема у листопаді – 2,38 млн т.

Аналітики очікують, що у грудневому звіті експерти USDA змінять прогноз експорту кукурудзи для України та різко підвищать прогноз виробництва для США, що може призвести до падіння котирувань, особливо з огляду на покращення погоди в Бразилії та Аргентині.

Збільшення продажів кукурудзи старого урожаю з Аргентини у новому році на тлі підвищення прогнозів нового урожаю (який почнуть збирати у березні) різко посилить тиск на котирування на початку 2024 року, особливо з огляду на збільшення пропозицій з України та значних нереалізованих залишків у США.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *