Через війну частка експорту агропродукції до ЄС зросла майже вдвічі

Через війну частка експорту агропродукції до ЄС зросла майже вдвічі - INFBusiness

З початком російської агресії на території України суттєво змінилася географія експорту. Якщо в довоєнний 2021 рік частка експорту продукції АПК в Європу становив 32%, то за результатами 10 місяців 2023 року вже 59%. Однак таке зростання вимушене, так як суттєво скоротилися поставки в інші регіони. Частка експорту в країни Африки скоротили з 14% до 7%, Азії – з 19% до 12%, південно-східної Азії – з 13% до 4%.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на Ucab.

Основна причина таких змін – це блокування морських портів України російськими військами, через які традиційно здійснювалися експортні відвантаження. До війни лише ці порти могли експортувати близько 7 млн т зернових культур щомісяця, в той час як досягнутий максимум альтернативних маршрутів – 3,7 млн т.

Розвиток альтернативних маршрутів, які були можливі лише через територію країн ЄС, призвів до змін. Українські аграрії були змушені шукати покупців своєї продукції в країнах Європи, так як доставка в інші регіони була економічно недоцільною та приводила до ще більших фінансових втрат. Поставки в країни Африки та Азії під час війни стали можливі лише завдяки роботі «зернового коридору» в співпраці з ООН та Туреччиною, який функціонував з серпня 2022 по липень 2023 року, а також тимчасовим зерновим коридором, який здійснює відвантаження зараз.

Єдиний варіант відновити експорт на традиційні для України ринки – це забезпечити безпеку морських шляхів експорту та збільшити обсяги відвантаження даним каналом, бо лише таким чином можна доставити необхідну кількість продовольства в ці регіони з оптимальними логістичними затратами.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *