Аграрії до кінця року можуть недорахуватись приблизно $600 млн, – прогноз НБУ

Аграрії до кінця року можуть недорахуватись приблизно $600 млн, – прогноз НБУ - INFBusiness

Національний банк України прогнозує скорочення валютної виручки аграріїв до кінця 2023 року приблизно на 600 млн доларів через введення країнами Східної Європи заборони на імпорт продовольства, заявив заступник голови НБУ Сергій Ніколайчук.

Про це пише propozitsiya.com з посиланням на РБК-Україна

«У своєму липневому макроекономічному прогнозі ми оцінювали втрати від заборони експорту до сусідніх країн агропромислової продукції приблизно в 600 млн доларів. Наразі ця оцінка залишається більш-менш актуальною», – сказав він.

За його словами, НБУ бачить, що українські експортери в третьому кварталі 2023 році досить ефективно використовували альтернативні канали поставок.

«Ми очікуємо, що вони і в подальшому зможуть використовувати ці альтернативні поставки у разі, якщо після 15 вересня у нас не відбудеться скасування цієї заборони», – додав Ніколайчук.

Заступник голови НБУ зазначив, що є і додаткові ризики, які пов’язані з обстрілами портів на Дунаї.

«Це формує великий ризик. Поки що ці обстріли не відображалися на обсягах поставок, але ми розуміємо, що можуть бути ризики», – сказав він.

Однак не все так погано.

«Також у нас є і гарні новини, пов’язані з тим, що ми наразі бачимо високу ймовірність того, що прогноз зернових, інших агропромислових культур буде вищій в цьому році, ніж ми це закладали в липні», – повідомив Ніколайчук та додав, що це додаткові валютні надходження.

НБУ у своєму базовому прогнозі виходить із того, що зерновий коридор не функціонуватиме до кінця війни. За прогнозом НБУ, українські агроекспортери зможуть вивезти протягом усього маркетингового року, тобто з липня до червня наступного року, всю продукцію, спрямовану на експорт.

Джерело: propozitsiya.com

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *